fot. P. Tylman, Automobile Konin

Grasz u siebie? Wygrywasz

Ciekawy przebieg minionego weekendu w futsalu z udziałem wielkopolskich zespołów. Bez względu na poziom rozgrywek za każdym razem wygrywali gospodarze. Niestety bez punktów tym razem zespoły ekstraklasowe, a najbardziej pozytywną niespodziankę sprawił Automobile Konin pokonując lidera II Ligi Makroregionalnej.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Nie był to udany weekend dla naszych zespołów ekstraklasowych. Seria meczów bez porażki GI Malepszy Futsal Leszno została przerwana w Lęborku, gdzie mało kto spodziewał się, że akurat tam leszczynianie są w stanie stracić punkty. Team Lębork okazał się minimalnie lepszy. W Lubawie wyraźne zwycięstwo wicemistrzów Polski nad Red Dragons Pniewy. Kluczowa okazała się końcówka meczu, kiedy to Constract punktował pniewnian. W tabeli 16-zespołowej GI Malepszy jest 5., Red Dragons 8.

LSSS Team Lębork – GI Malepszy Futsal Leszno 4-3
Constract Lubawa  – Red Dragons Pniewy 8-2

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Chcielibyśmy napisać, że pełnym sukcesem zakończyła się ta kolejka I ligi dla zespołów z Wielkopolski, ale niestety Grinbud KS Gniezno niespodziewanie uległ ostatniemu w tabeli przed tą kolejką Dragonowi Bojano. Wyraźne zwycięstwa odniosły amRack CRB Mrówka i KS Futsal Piła, które windują te zespoły na miejsca 3. i 4. na koniec pierwszej rundy rozgrywek. Obie ekipy będą liczyć się w walce o Ekstraklasę poprzez zajęcie miejsca barażowego.

amRack CRB Mrówka Mosina  – Podkowa Teqball Podkowa Leśna 8-2
KS Futsal Piła  – Futsal Szczecin 7-2
LZS Dragon Bojano  – Grinbud KS Gniezno 3-2

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Wreszcie ktoś pokonał niepokonanych. Automobile Konin pokazał, że nie przez przypadek w zeszłym sezonie tak dobrze spisywał się w rozgrywkach II wielkopolskiej ligi i Pucharze Polski. Ekipa z Konina pokonała Beniaminka Starogard Gdański 5-3. W meczu derbowym pomiędzy Futsal Gostyń a KP Wooden Villa Września lepsi gospodarze. W tabeli o tyle ciekawa sytuacja, że na dwóch pierwszych miejscach Beniaminek i Futsal Świecie, a tuż za ich plecami z 6 punktami na koncie wszystkie trzy wielkopolskie zespoły.

KKF Automobile Konin  – Beniaminek 03 Starogard Gdański 5-3
Futsal Gostyń  – KP Wooden Villa Września 9-4

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
Zwycięstwa gospodarzy. W derbach Poznania serię trzech zwycięstw kontynuuje Wiara Lecha Poznań. Z kolei również trzecie zwycięstwo odniósł Futsal Leszno-Piast Poniec nad Red Dragons 2. Zwycięstwo było na tyle okazałe, że to ekipa leszczyńsko-poniecka wskakuje na fotel lidera rozgrywek. Na późniejszy termin przełożony został mecz pomiędzy KS Petro-Lawa Futsal Rawicz a Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Wiara Lecha Poznań  Futsal Poznań 4-2
Futsal Leszno-Piast Poniec – Red Dragons Pniewy 2 10-3