fot. fot. Daniel Nowak, leszczynskisport.pl

Hit w Mosinie

Przed nami kolejny weekend z futsalem. Do gry wracają zespoły w Fox Travel II Wielkopolskiej Lidze Futsalu. Swoje mecze rozegrają także drużyny na szczeblu centralnym, a przeważnie będą to mecze domowe. Zapraszamy na zapowiedź tej serii.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Pozostające z kompletem zwycięstw po trzech kolejkach poznanianki jadą w sobotę do Górzna. Unifreeze po dwóch meczach zgromadził 4 punkty. W roli faworytek należy upatrywać podopieczne Wojciech Weissa.

Unifreeze Górzno – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 16:00)

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Przed nami 14. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy. Jedyny mecz z udziałem wielkopolskiej drużyny odbędzie się w Lesznie. GI Malepszy Futsal Leszno podejmie u siebie w sobotę AZS UŚ Katowice. Aktualna tabela tego sezonu pokazuje jasno, że faworytem starcia będą gospodarze. To będzie mecz z kategorii takich, że w przypadku zwycięstwa leszczynianie ponownie wskoczą do górnej części ligowej tabeli. AZS UŚ Katowice w aktualnych rozgrywkach jest na przedostatnim miejscu w tabeli, ale nie wolno zapominać, że regularnie od wielu lat gra w Ekstraklasie i może liczyć na doświadczenie wielu zawodników.

Z racji nieparzystej liczby zespołów, w tej kolejce pauzuje Red Dragons Pniewy.

GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UŚ Katowice (sobota, godzina 18:00)

Red Dragons Pniewy (pauza)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Do gry po przerwie związanej z koronawirusem wraca KS Futsal Oborniki. Oborniczanie w sobotę o 14:00 podejmą u siebie We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Oborniczanie mają po 2-3 mecze mniej od pozostałych rywali, przez co w tabeli znajdują się w okolicach miejsc spadkowych. Niemniej znamy potencjał futsalowy tego zespołu i wiemy, że stać ich na zwycięstwo nad ekipą z Kamienicy Królewskiej, która w zeszłym tygodniu pokonała Grinbud KS Gniezno. We-Met aktualnie jest na 5. pozycji.

W Gnieźnie cały czas kibice i zawodnicy liczą na zwycięstwo, które spowodowałoby odrobinę oddechu i może szansę na kontynuację passy. Zadanie, przed jakim stoi Grinbud KS jest trudne. TAF Toruń jest 6. w tabeli, a dodatkowo w miniony weekend pokonali u siebie głównego faworyta do awansu, czyli Legię Warszawa.

Mecz sąsiadów z ligowej tabeli. Futbalo jest 8., KS Futsal Piła 7. Obie ekipy mają po 9 rozegranych meczów i 14 punktów na koncie. Jednak to pilanie są na fali i kontynuują passę 3 kolejnych zwycięstw, zdobywając w nich średnio ponad 6 bramek! Liczymy, że ta dobra seria będzie trwała i w Białymstoku KS Futsal Piła zdobędzie komplet punktów i dołączy do czołówki.

Jedyny mecz niedzielny to starcie najlepszego póki co zespołu wielkopolskiego z najlepszą ekipą I ligi, grupy północnej. W Mosinie mecz dwóch beniaminków. Legia w zeszły weekend potknęła się w Białymstoku. Może to samo czeka głównego faworyta do awansu w Mosinie? Na to z pewnością liczymy, choć wiemy, że zadanie nie należy do łatwych.

KS Futsal Oborniki – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska (sobota, godzina 14:00)

Grinbud KS Gniezno – TAF Toruń (sobota, godzina 19:00)

Futbalo Białystok – KS Futsal Piła (sobota, godzina 20:00)

amRack CRB Mrówka Mosina – Legia Warszawa (niedziela, godzina 14:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Dwie niepokonane dotąd drużyny w II lidze zmierzą się w Koziegłowach. Jurand u siebie zagra z KP Wooden Villa/Energy Września. Mecz śmiało można określić hitem tej kolejki Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu.

Na przeciwnym biegunie zespoły Perfecty Złotów i Petro-Lawa KS Futsal Rawicz, które w bezpośrednim meczu zmierzą się w niedzielę w Złotowie. Obie ekipy są póki co bez punktów w obecnym sezonie.

Faworytem w starciu Futsal Gostyń i Tarnovia Tarnowo Podgórne z pewnością będą gospodarze. Gostynianie po 3 kolejkach mają na koncie komplet 9 punktów, podczas gdy ekipa z Tarnowa Podgórnego wciąż pozostaje bez jakiejkolwiek zdobyczy.

Piast Poniec źle wszedł w ten sezon. Po dwóch meczach jeszcze nie zdobyli punktów. A zadanie, by po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach zdobyć co najmniej punkt będzie trudne. Na ich drodze stoi KKF Automobile Konin, który dodatkowo będzie grał u siebie, co może być ich dodatkowym atutem.

Jurand Koziegłowy - KP Wooden Villa/Lucart Energy Września (niedziela, godzina 11:00)

Perfecta Złotów – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 16:00)

Futsal Gostyń – Tarnovia Tarnowo Podgórne (niedziela, godzina 16:00)

KKF Automobile Konin – Piast Poniec (niedziela, godzina 17:00)