fot. KP Wooden Września

Inauguracje, derby i starcia z liderami

Dużo sportowych emocji czeka nas w nadchodzący weekend. Przede wszystkim do gry przystępują 4 Makroregionalne II Ligi. W 6-zespołowej lidze inaugurację zanotują KP Wooden Villa Września, KKF Automobile Konin i Futsal Gostyń. Czekają nas starcia z liderami Statscore Futsal Ekstraklasy i I ligi, starcie z Legią i dwa mecze derbowe.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Oba mecze tej serii zostaną rozegrane w sobotę. Najpierw na parkiet w Pniewach wybiegną zawodnicy Red Dragons Pniewy i Legii Warszawa. Starcia z legionistami zawsze elektryzują kibiców. Pod kątem sportowym jest to mecz 8. drużyny ligi (Red Dragons) z 5. (Legia). Dwie godziny później w Bielsku-Białej dojdzie do meczu mistrza Polski i lidera obecnego sezonu, czyli Rekordu z GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie, choć to niezwykle trudne zadanie, powalczą o jakąkolwiek zdobycz punktową.

Red Dragons Pniewy – Legia Warszawa (sobota, godzina 16:00)
Rekord Bielsko-Biała – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
W niedzielę w Pile dojdzie do derbów Wielkopolski. Ciężko wskazać faworyta starcia KS Futsal Piła – Grinbud KS Gniezno. Oba zespoły mają bowiem po 9 punktów na koncie. Ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn pozwoli na awans może nawet i na podium tabeli. W Mosinie dojdzie do starcia amRack CRB Mrówki z liderem z Łodzi. Mosinianie pokuszą się o to, by przerwać passę 6 zwycięstw z rzędu Widzewa.

KS Futsal PiłaGrinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 15:00)
amRack CRB Mrówka Mosina – Widzew Łódź (niedziela, godzina 15:15)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
4 grupy makroregionalne to nowość od tego sezonu. Są bezpośrednim zapleczem dla I ligi, a jeden poziom rozgrywkowy wyżej niż wojewódzkie rozgrywki. W naszym makroregionie (województwa: wielkopolskie, zachodnio-pomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie) uczestniczy 6 zespołów. Na dzień dobry dojdzie do starcia dwóch najlepszych drużyn minionego sezonu. We Wrześni KP Wooden Villa podejmuje KKF Automobile Konin. Z kolei drugim meczem zaplanowanym jest mecz Futsal Świecie z Futsal Gostyń.  

KP Wooden Villa Września – KKF Automobile Konin (sobota, godzina 19:00)
Futsal Świecie – Futsal Gostyń