fot. KKF Automobile Konin

KKF Automobile Konin mistrzem II Ligi!

To był ostatni weekend Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi w sezonie 2020/21. Ostatecznie KKF Automobile Konin zwycięża i przystąpi wkrótce do baraży o awans do I ligi. Ciekawe mecze oglądali kibice w niedzielę w meczach z udziałem zespołów ze Statsore Futsal Ekstraklasy.  Niesamowite zwycięstwo odniósł Grinbud KS Gniezno, który ze stanu 0-3 potrafił wrócić do gry i wygrać z jednym z faworytów.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Thrillery w Lesznie i Gliwicach. GI Malepszy Futsal Leszno długo prowadził z niżej notowanym rywalem. Jednak w końcówce spotkania ekipa z Brzegu potrafiła doprowadzić do wyrównania i gdy wydawało się, że oba kluby podzielą się punktami Piotr Pietruszko dał gospodarzom prowadzenie i bardzo ważne trzy punkty.

Ekipa z Leszna jest jedno oczko i jedno miejsce w tabeli za Red Dragons Pniewy. Pniewianie walczyli jak równy z równym z Piastem Gliwice. Ostatecznie to gliwiczanie wygrali 3-2.

GI Malepszy Futsal Leszno – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 4-3
Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy 3-2

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wielką pozytywną niespodziankę sprawili swoim kibicom i chyba także liderującym zespołom w I lidze zawodnicy Grinbud KS Gniezno. Gnieźnianie zaliczyli niesamowity comeback i od stanu 0-3 potrafili pokonać trzecią drużynę ligi – FC10 Zgierz we własnej hali.

3 punkty z Bojana wywożą zawodnicy amRack CRB Mrówka Mosina. Ekipa z Mosiny tym samym umocniła się na 5. miejscu w tabeli i na pięć kolejek przed końcem jej celem będzie chyba zaatakowanie trzeciego aktualnie FC10 Zgierz (2 punkty straty).

Derby na remis. Z remisu pomiędzy KS Futsal Oborniki i KS Futsal Piła bardziej mogą cieszyć się goście, którzy w tabeli znajdują się już na 8. pozycji, tuż za ekipą z Obornik.

Grinbud KS Gniezno – FC10 Zgierz 4-3
LZS Dragon Bojano – amRack CRB Mrówka Mosina 1-4
KS Futsal ObornikiKS Futsal Piła 3-3

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

W miniony weekend Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi poznaliśmy końcowe rozstrzgnięcia. Faworyci wykonali zadanie i pewnie pokonali swoich przeciwników. Mistrzostwo wywalczył KKF Automobile Konin. Podopieczni Przemysława Skibiszewskiego wygrali w Rawiczu, czym przypieczętowali mistrzostwo II Ligi. Na osobne podsumowanie przyjdzie jeszcze czas.

Drugie miejsce zajął KP Wooden Villa/Lucart Energy Września (zwycięstwo nad Tarnovią), brązowe medale dla Futsal Gostyń (po weekendzie dopisali trzy oczka po meczu z Piastem Poniec).

Na kolejnych miejscach udział w rozgrywkach zakończyli: Tarnovia Tarnowo Podgórne, Piast Poniec, Petro-Lawa KS Futsal Rawicz i Perfecta Złotów.

Futsal GostyńPiast Poniec 7-1
Petro-Lawa KS Futsal RawiczKKF Automobile Konin 1-6
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września  - Tarnovia Tarnowo Podgórne 13-2