KKF Konin i... sędziowie w finale PP w futsalu

W niedzielę w Mosinie rozegrano turniej eliminacyjny Pucharu Polski w futsalu na szczeblu wojewódzkim. Rozgrywki przyniosły sporą niespodziankę, bowiem do finału awansował zespół Kolegium Sędziów. Jego przeciwnikiem w meczu o trofeum będzie II-ligowiec z Konina.


Osiem zespołów stanęło na starcie pucharowej rywalizacji​ w Wielkopolsce. Taka liczba sprawiła, że organizatorzy zdecydowali się rozegrać turniej eliminacyjny w podziale na dwie grupy. Wśród uczestników ​znalazły się trzy ekipy drugoligowe - gospodarze UKS Orlik Mosina, M40 Poznań i KKF Konin. Faworytów upatrywano właśnie w gronie drużyn mierzących się na parkietach również w lidze. Jak się okazało, ligowe obycie wcale nie było handicapem. Z roli pretendenta do zwycięzca wywiązali się koninianie. Przegrali oni wprawdzie jeden mecz z MSP Szamotuły, lecz zwycięstwa z Phytopharmem Klęka oraz zespołem ENEA Logistyka Poznań pozwoliły wygrać grupę B i awansować do finału. W grupie A z kolei doszło do dużej niespodzianki. Ligowców z Mosiny i Poznania pogodziła bowiem ekipa... Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN!

Zwycięzcy grup spotkają się w meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Spotkanie rozegrane zostanie w grudniu, lecz jego dokładny termin nie jest jeszcze znany. Zdobywca pucharu będzie reprezentował Wielkopolskę na szczeblu centralnym, gdzie do gry włączeni zostaną pierwszoligowcy.