KKF Konin zwycięzcą PP w futsalu

Zawodnicy KKF Konin zdobyli Puchar Polski na szczeblu Wielkopolski w futsalu. Drugoligowcy na własnym terenie pokonali zespół Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN 6:1 i wystąpią na szczeblu centralnym.


​Obie drużyny wygrały wcześniej swoje grupy eliminacyjne podczas turnieju w Mosinie. O ile awans zespołu z Konina nie był niespodzianką, o tyle przejście do finału arbitrów można uznać za ogromne zaskoczenie. Rozjemcy rywalizowali bowiem z dwoma ekipami na co dzień walczącymi o punkty na parkietach. Mimo to udało się im przedostać do decydującego starcia o puchar, w którym jednak nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Finał zgodnie z oczekiwaniami gospodarze wygrali gospodarze z Konina. Wynik 6:1 mógłby wskazywać na przysłowiowy "spacerek", tak jednak nie było, bo sędziowie wznieśli się ponownie na wyżyny swoich umiejętności. Doświadczenie ligowe wzięło jednak górę i puchar powędrował w ręce zawodników KKF. Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste zakończenie, a puchary wręczyli Przewodniczący Komisji Futsalu i członek Zarządu Wielkopolskiego ZPN, Bartosz Barański, oraz członek Komisji Futsalu przy WZPN a także PZPN, Rafał Gnybek. 

KKF Konin awansował do rozgrywek centralnych Pucharu Polski, gdzie na początku stycznia 2018 roku zagra już wyżej notowanym zespołem. Losowanie odbędzie się prawdopodobnie podczas Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U20 w Łęczycy w dniach 15-17 grudnia bieżącego roku.

KKF Konin - Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN 6:1

Bramki: Krystian Andrzejczak (dwie), Przemysław Skibiszewski (dwie), Mateusz Mroziński, Artur Brzuśkiewicz - Adam Giełda