fot. Daniel Nowak, leszczynskisport.pl

Kluczowe mecze

Pora na kolejny pełen emocji futsalowy weekend. Ostatni, decydujący mecz przed fazą play-off zagrają futsalistki AZS-u UAM Poznań. Na drodze ekstraklasowych zespołów staną beniaminkowie, lidera i wicelidera sprawdzą odpowiednio KS Futsal Piła i amRack CRB Mrówka Mosina, a w drugiej lidze wszystkie oczy skierowane na Wrześnię.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Ostatni mecz przed fazą play-off i to jaki! W bezpośrednim starciu zmierzą się lider grupy północnej (AZS AWF Warszawa) i wicelider (AZS UAM Poznań). Tylko zwycięstwo podpopiecznych Wojciecha Weissa zagwarantuje pierwszą pozycję w grupie i teoretycznie lepsze rozstawienie przed kolejną rundą.

AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań (niedziela, godzina 16:00)

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Zarówno Red Dragons jak i GI Malepszy Futsal Leszno zmierzą się w tej serii gier z beniaminkami. Do Warszawy pojedzie ekipa z Pniew. Rywale wprawdzie są tuż nad strefą spadkową, ale w przerwie pomiędzy rundami wzmocnili się kadrowo i z pewnością będą równorzędnym rywalem dla Red Dragons.

Wydaje się, że z pozoru nieco łatwiejsze zadanie stoi przed GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie, którzy o niebo lepiej radzą sobie we własnej hali, podejmą LSSS Team Lębork. Rywale wciąż muszą mieć się na baczności, jeśli chodzi o kwestię utrzymania w Statscore Futsal Ekstraklasie.

AZS UW Wilanów – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 19:00)
GI Malepszy Futsal Leszno – LSSS Team Lębork (niedziela, godzina 17:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Dwie zespoły z Wielkopolski zmierzą się z zespołami z czołowymi zespołami ligi, a dwa z zespołami z ekipami z miejsc spadkowych.

W sobotę odbędą się mecze właśnie z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Na początku w Obornikach faworytem będą gospodarze. KS Futsal podejmuje Futsal Szczecin, który jeszcze w tym roku nie zdobył ani jednego punktu. Ważny mecz przed Grinbud KS Gniezno. Drużynę Adama Heliasza czeka daleki wyjazd do Białegostoku na mecz z zespołem znajdującym się w strefie spadkowej. Można zatem podciągnąć to w kategoriach spotkania „o sześć punktów”.

Legia Warszawa i AZS UG Gdańsk na rozkładzie odpowiedni KS Futsal Piła i amRack CRB Mrówki Mosina. Zadanie bardzo trudne przed naszymi zespołami. Legia przyjedzie do Piły. Ekipa Macieja Konerta jest nieobliczalna w tym sezonie i stać ich na urwanie punktów wyżej notowanym rywalom. Kolejny ciężki mecz czeka amRack CRB Mrówkę Mosina. Tym razem nasz najlepszy wielkopolski zespół I ligi jedzie do Gdańska. Ewentualne zwycięstwo drużyny z Mosiny spowoduje, że oba zespoły zrównają się punktami w ligowej tabeli.   

KS Futsal Oborniki – Futsal Szczecin (sobota, godzina 17:00)
Futbalo Białystok – Grinbud KS Gniezno (sobota, godzina 19:00)
KS Futsal Piła – Legia Warszawa (niedziela, godzina 17:00)
AZS UG Gdańsk – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 18:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Na początek w sobotę zostanie rozegrany mecz drużyn środka ligowej tabeli. W Poniecu to gospodarze będą faworytami, głównie ze względu na atut własnej hali i doświadczenie z II-ligowych parkietów.

O najciekawiej zapowiadającym się starciu we Wrześni napisany został osobny artykuł tutaj.

Na 3 punkty z pewnością liczy Tarnovia, która w Tarnowie Podgórnym podejmie ostatnią w tabeli Perfectę Złotów. W ten weekend 

Zaplanowany na ten weekend mecz: Futsal Gostyń - Jurand Koziegłowy nie odbędzie się. 

Piast Poniec - Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (sobota, godzina 16:00)
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września - KKF Automobile Konin (sobota, godzina 19:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Perfecta Złotów
(niedziela, godzina 15:00)