fot. Jacek Jaworski (AZS UAM Poznań)

Kluczowy weekend dla AZS-u UAM i KKF Automobile

Zbliżamy się do końca rozgrywek I ligi. Jednak najważniejsze rzeczy odbędą się w innych halach. W Bielsku-Białej zostanie rozegrany „Final 4” Ekstraligi Kobiet. Przed Paniami z AZS-u UAM Poznań kluczowy weekend. Z kolei w II lidze trwają baraże o awans do I ligi. Do gry wracają zatem zawodnicy KKF Automobile Konin, którzy zagrają chyba najważniejszy mecz w kontekście awansu do I ligi – z Dynamikiem Toruń. Rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy się nie odbędą, a to dlatego, że gra reprezentacja Polski. Kadra Błażeja Korczyńskiego rozegra dwumecz z Czechami w walce o awans do Mistrzostw Europy.

 

EKSTRALIGA KOBIET

Po dłuższej przerwie do gry wracają zawodniczki AZS-u UAM Poznań. A wracają od razu na kluczowy weekend w sezonie 2020/21, bowiem w Bielsku-Białej w sobotę i niedzielę odbędzie się „Final 4”, czyli półfinały i mecze o 3. miejsce i finał. Przypomnijmy, że po emocjonującym dwumeczu poznanianki wyeliminowały w ćwierćfinale Rolnika Głogówek. Teraz przychodzi czas na półfinał i starcie ze zwycięzcą grupy południowej Ekstraligi Kobiet – Rekordem Bielsko-Biała. Rekordzistki jak burza idą w tych rozgrywkach. W swojej grupie wygrały wszystkie 10 meczów, do tego dołożyły dwa zwycięstwa w ćwierćfinale. Wiadomo – faza play-off rządzi się swoimi prawami i liczymy na dobry występ w pierwszym spotkaniu podopiecznych Wojciecha Weissa. A po nim, w niedzielę zostaną rozegrane spotkania o 3. miejsce i finał rozgrywek.

Rekord Bielsko-Biała – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 18:15)
mecz o 3. Miejsce (niedziela, godzina 12:45) / finał (niedziela, godzina 15:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Już tylko dwie kolejki zostały do zakończenia rozgrywek I ligi, grupy północnej. Większość rozstrzygnięć już mamy za sobą. W sobotę derby w Gnieźnie, które szczególnie interesować będą Grinbud KS Gniezno. Gnieźnianie liczą bowiem na jak najwyższe miejsce w strefie spadkowej, które może się okazać kluczowe w kontekście tego, czy utrzymają się w I lidze.

Starcia w Pile i Obornikach są szczególnie istotne dla gości. AZS UG Gdańsk i FC10 Zgierz liczą się w walce o awans do Statscore Futsal Ekstraklasy. Niemniej każda z ekip walczy o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu i celem ekipy z Obornik na dwie kolejki przed końcem rozgrywek powinien być awans na 6. miejsce (4 punkty straty do TAF-u Toruń), a dla KS Futsal Piła – zaatakowanie 8. miejsca (2 punkty straty do We-Met Kamienicy Królewskiej).

Grinbud KS GnieznoamRack CRB Mrówka Mosina (sobota, godzina 18:00)
KS Futsal Piła – AZS UG Gdańsk (niedziela, godzina 17:00)
KS Futsal Oborniki – FC10 Zgierz (niedziela, godzina 18:00)

 

II LIGA – BARAŻE O AWANS DO I LIGI

Rozpoczynają się baraże o awans do I ligi. Przypomnijmy, że z naszego województwa prawo do uczestnictwa uzyskał KKF Automobile Konin, czyli zwycięzca Fox Travel II Wielkopolskie Ligi. W walce o awans do I ligi, ekipa z Konina musi się okazać najlepsza w „trójmeczu” pomiędzy zwycięzcami Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego ZPN. Automobile w niedzielę zagra u siebie z Dynamikiem Toruń. Wydaje się, że to najpoważniejszy kandydat do awansu – tym bardziej może się okazać, że niedzielne spotkanie może być kluczowe dla obu ekip w kontekście awansu. 

KKF Automobile Konin – Dynamik Toruń (niedziela, godzina 11:00)