fot. Grinbud KS Gniezno

Końcowe roztrzygnięcia

Dla zespołów Statscore Futsal Ekstraklasy to powrót do ligowej rzeczywistości po Pucharze Polski. W I Lidze niezwykle ważne derby dla Grinbudu KS Gniezno, z kolei w Maro III Wielkopolskiej Lidze czas na ostatnią kolejkę.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Po trudnych i wymagających spotkaniach pucharowych w środę, czas wrócić do rywalizacji ligowej. Red Dragons czeka trudne spotkanie w Toruniu. Miejscowi raczej skupieni są na obronie 5. pozycji w lidze na koniec sezonu. Z kolei GI Malepszy Futsal Leszno podejmuje u siebie Górnika Polkowice. Leszczynianie są faworytami, ale trzeba mieć się na baczności, bowiem rywale zaciekle walczą o utrzymanie w gronie najlepszych drużyn.

FC Toruń – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 16:00)
GI Malepszy Futsal Leszno  – Górnik Polkowice (niedziela, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Niezwykle ważne derby szczególnie dla Grinbudu KS Gniezno, który po kilku ostatnich porażkach musi mieć się na baczności w kwestii utrzymania w I Lidze. Hit w Łodzi – zespół Widzewa, który już zapewnił sobie awans do Statscore Futsal Ekstraklasy podejmuje amRack CRB Mrówkę Mosina, zaangażowaną w walkę o miejsce barażowe.
Grinbud KS Gniezno – KS Futsal Piła (sobota, godzina 18:00)
Widzew Łódź – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 17:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

W Pniewach walka o to, by nie zakończyć sezonu na ostatnim miejscu. Aktualnie na tej pozycji jest Red Dragons 2, ale ewentualne zwycięstwo spowoduje, że wyprzedzą oborniczan w tabeli. Komplet punktów Drużyny Wiary Lecha będzie chciała pokrzyżować Tarnovia, wciąż walcząca o podium rozgrywek. Z kolei w Rawiczu po cichu liczą na to, że Tarnovia straci punkty, co przy ewentualnym zwycięstwie Petro-Lawy zapewni im to trzecie miejsce na koniec sezonu. Rawiczanie podejmują wicemistrza Maro III Wielkopolskiej Ligi, Piasta Poniec/Futsal Leszno.

Red Dragons Pniewy 2Futsal Oborniki (sobota, godzina 12:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne Drużyna Wiary Lecha Poznań (sobota, godzina 18:00)
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Piast Poniec/Futsal Leszno (sobota, godzina 18:30)