fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Kolejny weekend na szczeblu centralnym

6. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy i 4. kolejka I ligi, grupy północnej – póki co musimy się przyzwyczaić, że gra toczy się jedynie na szczeblu centralnym. W nadchodzący weekend GI Malepszy Futsal Leszno i Red Dragons powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo, podczas gdy w I lidze kolejne punkty na wyciągnięcie ręki i nasze drużyny wcale nie stoją na straconej pozycji.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
W końcu zwyciężyć. Taki plan przyświeca zarówno GI Malepszy jak i Red Dragons, które aktualnie znajdują się w strefie spadkowej. Przeciwnikami są rywale jak najbardziej w zasięgu obu drużyn. W Lesznie podopieczni Tomasza Trznadla podejmują MOKS Białystok i nie da się ukryć, że to gospodarze są faworytami tego starcie. W niedzielę „czerwone derby”, czyli starcie Red Devils i Red Dragons. Ciężko wskazać faworyta tego starcia.

GI Malepszy Futsal Leszno – MOKS Białystok (sobota, godzina 18:00)
Red Devils Chojnice – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Podbudowani ostatnim zwycięstwem zawodnicy Grinbud KS Gniezno ponownie grają we własnej hali. Tym razem na drodze ekipy z Gniezna ekipa TAF-u Toruń, która w dwóch ostatnich meczach przegrywała z faworytami: We-Metem i Widzewem. W drugim sobotnim pojedynku amRack CRB Mrówkę Mosina czeka daleka podróż do Białegostoku. Futbalo dobrze weszło w sezon, a szczególnie dobrze prezentują się u siebie. W niedzielę na zwycięską ścieżkę będzie chciał wrócić KS Futsal Piła. Pilanie jadą do Bojana. Dragon nie zdobył jeszcze ani jednego punktu i liczymy na to, że i po tym weekendzie tak pozostanie.

Grinbud KS Gniezno  – TAF Toruń (sobota, godzina 17:00)
Futbalo Białystok – amRack CRB Mrówka Mosina (sobota, godzina 20:00)
Dragon Bojano – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 17:00)