fot. Akademia FC Retro

Kto zgarnie Puchar?

W czwartek 8 grudnia w Skokach odbędzie się Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN, w którym Calcio Wągrowiec zmierzy się z Akademią FC Retro. 

Piętnaście zespołów stanęło do walki o najważniejsze trofeum w Wielkopolsce. Puchar Polski w Futsalu co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, a zwieńczenie to właśnie Finał, o który powalczą obrońcy tytułu i... byli mistrzowie Polski. 

Calcio Wągrowiec to zeszłoroczny triumfator. Ekipa z Wągrowca przystępując do rozgrywek pucharowych w tym sezonie okazała się najlepsza w gronie czterech zespołów w turnieju eliminacyjnym. Calcio na pokonanym placu zostawiła Pilex Wągrowiec, Zryw Rudnicze i SMS APR Ślesin. W półfinale drużyna z Wągrowca pokonała po serii rzutów karnych Syljar Symix Auto Gniezno. Calcio od tego sezonu występuje też w rozgrywkach III Wielkopolskiej Ligi Futsalu. W swoim pierwszym meczu pokonało drugą drużynę Red Dragons Pniewy. 

Z kolei zespół Akademii FC Retro to ekipa, w skład której wchodzą między innymi Daniel Lebiedziński, Łukasz i Dariusz Pieczyńscy, Bartosz Łeszyk czy Michał Roj, czyli byli zawodnicy Akademii FC Pniewy czy Red Dragons Pniewy. Akademia w turnieju eliminacyjnym wyeliminowała KS Futsal Poznań, Ekologi Team Otorowo i Rossoneri Poznań a w półfinale również po serii rzutów karnych okazała się lepsza od Piasta Poniec. 

Mecz Calcio z Akademią odbędzie się w czwartek, a początek zaplanowany jest na godzinę 20:00. Spotkanie rozegrane zostanie w Hali w Skokach przy ulicy Rogozińskiej 8. Transmisja na żywo przeprowadzona będzie przez TVCom, a bezpośredni link zostanie podany przez media społecznościowe Wielkopolskiego Futsalu.