fot. Lajszner Team Kościan - Piast Poniec

Lajszner i Calcio w finale!

W środę odbyły się dwa mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Do finału awansowały zespoły Lajszner Team Kościan i Calcio Wągrowiec. Oba spotkania zakończyły się wynikami 6-2 dla gospodarzy.  

Lajszner Team Kościan – Piast Poniec 6-2 (4-1)

Mecz od początku układał się po myśli drużyny gospodarzy, którzy w 6. minucie prowadzili już 2-0 po trafieniach Walkowiaka i Napierały. Goście mieli swoje szanse, ale brakowało skuteczności. W 17. minucie było już 3-0. Napierała po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Przed przerwą na tablicy wyników widniał wynik 4-1, bowiem do bramki trafiał Łakomy po stronie Lajszner Team i Maciejewski dla Piasta. Zmiana stron długo nie przynosiła dodatkowych trafień z jednej jak i drugiej strony. Lajszner w końcowych fragmentach spotkania podwyższył na 5-1 i 6-1 i zakończył emocje w meczu. Piast odpowiedział trafieniem honorowym w ostatniej minucie.

Bramki: Walkowiak 1’, Napierała 6’, Napierała 17’, Łakomy 20’, Nowak 35’, Łakomy 37’ – Maciejewski 20’, Maciejewski 40’

Lajszner Team Kościan

Calcio Wągrowiec – Drużyna Wiary Lecha 6-2 (2-0)

Mecz lepiej rozpoczął się dla Calcio, którzy w 9 minucie wyszli na prowadzenia za sprawą Rajewskiego. Do przerwy ekipa z Wągrowca prowadziła różnicą dwóch bramek. Drużyna Wiary Lecha miała swoje szansa, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz gospodarzy. Po zmianie stron nadzieje na korzystny wynik dla zespołu z Poznania dał grający trener Jacek Sander. Jednak z kontaktowego gola goście długo się nie cieszyli. Ślosarczyk ponownie wyprowadził Calcio na dwubramkowe prowadzenie. Drużyna Wiary Lecha zaryzykowała grę z lotnym bramkarzem. Ten wariant przyniósł trafienie na 3-2. Ale ponownie wągrowiczanie szybko odpowiedzieli i zdobyli bramkę na 4-2. Końcówka meczu to już szaleńcze ataki drużyny gości, które ostatecznie zakończyły się dwoma trafieniami Calcio Wągrowiec po dobrze wyprowadzanych kontrach.

Bramki: Rajewski 9’, Rajewski 18’, Gebler 29’, Ślosarczyk 36’, Drzewiecki 38’, Ślosarczyk 39’ – Sander 28’, Tabiszewski 35’

Calcio Wągrowiec

Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN odbędzie się 1 grudnia. Drużyny mają zatem dwa tygodnie przygotowań do spotkania. Gospodarz i dokładny termin rozgrywania spotkania zostaną podane w najbliższych dniach.