fot. B. Barański, Red Dragons Pniewy

Legenda z Chorzowa rozgromiona, trudna sytuacja w makroregionach

Pełen futsalowych emocji weekend za nami. Zwycięstwa mistrzyń Polski z Poznania i GI Malepszy Futsal Leszno w Chorzowie – to główne pozytywne akcenty na szczeblu centralnym. Świetnie spisały się nasze zespoły w I lidze, na przeciwnym biegunie niestety II Liga Makroregionalna. Zapraszamy na podsumowanie zmagań.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Mistrzynie nie zwalniają tempa. W Warszawie pokonały miejscowy AZS UW 3-1 i odniosły swoje trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu zostając na czele ligowej tabeli.

AZS UW Warszawa – AZS UAM Poznań 1-3

MARO II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Kanonada w Gostyniu. Kania uległa drugiej drużynie AZS-u UAM aż 1-23. Inauguracja w Starych Oborzyskach na korzyść gospodyń. Juna-Trans pokonała Chrobrego 4-0. Po dwóch kolejkach na czele AZS UAM 2 i Juna-Trans.

Kania Gostyń  - AZS UAM Poznań 2 1-23
Juna-Trans Stare Oborzyska – Chrobry Głogów 4-0

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Świetny mecz w wykonaniu GI Malepszy Futsal Leszno. Wcale nie jest łatwo wygrać w Chorzowie, a leszczynianom ta sztuka udała się, a i rozmiary tego zwycięstwa są niezwykle okazałe. Chorzowianie kompletnie nie mogli poradzić sobie z grą z wycofanym bramkarzem, a ekipa GI Malepszy skutecznie punktowała Clearex przy każdej nadarzającej się okazji. W Pniewach Red Dragons po walce uległ 2-4 Rekordowi Bielsko-Biała. Kluczem okazała się pierwsza połowa wygrana przez gości 4-0. W tabeli GI Malepszy doskakuje do czołówki, pniewianie spadli na 7. pozycję.

Clearex Chorzów – GI Malepszy Futsal Leszno 1-9
Red Dragons Pniewy  – Rekord Bielsko-Biała 2-4

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Na zapleczu Statscore Futsal Ekstraklasy niezły weekend w wykonaniu drużyn z Wielkopolski. Zwycięstwa wyjazdowe odniosły KS Futsal Piła i amRack CRB Mrówka Mosina odpowiednio w Podkowie Leśnej i Zgierzu. Pilanie znajdują się w środku ligowej stawki, a ekipa z Mosiny po cichu awansowała na trzecie miejsce. Szkoda tylko remisu w Gnieźnie. Grinbud KS zremisował z Futbalo Białystok 1-1.  

Podkowa Teqball Podkowa Leśna – KS Futsal Piła 3-5
Grinbud KS Gniezno  – Futbalo Białystok 1-1
FC10 Zgierz – amRack CRB Mrówka Mosina 1-2

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Beniaminek Stagogard Gdański po raz drugi z rzędu pokazuje swoją moc i odprawia kolejny wielkopolski zespół. Tym razem na jego drodze stanął zespół KP Wooden Villa Września. Niestety nie udał się też wyjazd do Świecia zespołowi Automobile Konin. Po tym weekendzie nie możemy być zadowoleni. Beniaminek wyrasta na faworyta do zwycięstwa w lidze. Najwyżej sklasyfikowany zespół z Wielkopolski to ekipa KP Wooden z 6 punktami.

Beniaminek 03 Starogard Gdański – KP Wooden Villa Września 6-0
Futsal Świecie – KKF Automobile Konin 6-3

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
Red Dragons 2 uległ w Pniewach liderowi rozgrywek, Wiarze Lecha Poznań 3-4. Udała się inauguracja w drugiej poznańskiej ekipie. Futsal Poznań pokonał u siebie ekipę z Obornik 4-1. W meczu kończącym tę serię drugie ligowe zwycięstwo odniósł Futsal Leszno-Piast Poniec pokonując w Tarnowie Podgórnym Tarnovię 5-3.

Red Dragons Pniewy 2 – Wiara Lecha Poznań 3-4
Futsal Poznań – Futsal Oborniki 4-1
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Futsal Leszno-Piast Poniec 3-5