Legia i Widzew zatrzymane

Dobry weekend dla wielkopolskich drużyn. Na szczeblu centralnym przytrafiła się tylko jedna porażka. Dużo bramek odnotowaliśmy w starciach II ligi. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Do 34. minuty utrzymywał się remis w meczu Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice z GI Malepszy Futsal Leszno. Ostatecznie końcówka należała do faworyzowanych gospodarzy, którzy zadali dwa zabójcze ciosy. Leszczynianie w końcowych sekundach zdobyli honorową bramkę, ale punktów w starciu z wyżej notowanym rywalem nie zdobyli.

Pewnie za to zwyciężył Red Dragons. Pniewianie u siebie w hali rozpracowali w pierwszej połowie Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg i pewnie zwyciężyli 5-1.

Już w najbliższą środę w Lesznie odbędą się derby Wielkopolski.

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – GI Malepszy Futsal Leszno 2-1
Red Dragons Pniewy – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 5-1

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

W meczu KS Futsal Oborniki – Legia Warszawa sprawiedliwy remis. Obie bramki zostały zdobyte w pierwszej połowie i pomimo kilku szans z obu stron w drugiej części nie oglądaliśmy już bramek. Oborniczanie po kiepskiej pierwszej rundzie wkraczają na właściwą ścieżkę.

Zaplanowany na sobotę mecz Futsal Szczecin – Grinbud KS Gniezno nie odbył się. Ekipa ze Szczecina nie wstawiła się na mecz. Nieoficjalnie powodem był udział większości zawodników gospodarzy w turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Oficjalną decyzję podejmie w tej sprawie PZPN.

Świetnie zaprezentowali się w Zgierzu zawodnicy amRack CRB Mrówka Mosina. Najlepsza wielkopolska drużyna I ligi zrewanżowała się za porażkę z pierwszej rundy i pokonała jednego z kandydatów do awansu 4-2. Tym samym amRack poważnie włączył się do walki o awans. W tej chwili tracą punkt do miejsca dającego baraż i dwa do bezpośredniego awansu.

Szalony mecz w Pile. KS Futsal prowadził już 5-0 w pierwszej połowie z Widzewem Łódź. Niestety nie udało się dowieźć pokaźnego prowadzenia, bowiem Widzew umiejętnie grał z lotnym bramkarzem w drugiej połowie. Mecz zakończył się remisem 6-6.

KS Futsal Oborniki – Legia Warszawa 1-1
Futsal Szczecin – Grinbud KS Gniezno (mecz nie odbył się)
FC10 Zgierz – amRack CRB Mrówka Mosina 2-4
KS Futsal Piła – Widzew Łódź 6-6

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła Petro-Lawa KS Futsal Rawicz. Rawiczanie wykorzystali braki kadrowe zespołu Perfecty i pewnie i zasłużenie zdobyli komplet punktów, będąc zespołem lepszym w pierwszej jak i drugiej połowie.

Niespodzianka w Tarnowie Podgórnym. Tarnovia urwała punkty faworyzowanemu i chyba jeszcze myślącemu o awansie Futsal Gostyń. Mecz zakończył się remisem 6-6.

Rozpędzony KKF Automobile Konin nie pozostawił złudzeń i pewnie pokonał Piasta w Poniecu 7-3. W środę koninianie u siebie podejmują ekstraklasowy AZS UW Wilanów w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.