fot. KS Futsal Piła

Lider napoczęty

Czarny weekend dla drużyn ze Statscore Futsal Ekstraklasy. Swoje mecze przegrały zarówno Red Dragons jak i GI Malepszy. Na przeciwnym biegunie sytuacja w I Lidze – bardzo ważne zwycięstwo odniósł amRack, a KS Futsal Piła jako pierwszy odebrał punkty liderowi i zespołowi, który po 17 meczach miał komplet punktów.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Red Dragons dał sobie wyrwać zwycięstwo w starciu z MOKS-em Białystok. Pniewianie przy prowadzeniu 2-0 stracili trzy kolejne bramki i porażką kończą mecz z zespołem walczącym o utrzymanie. Trudne warunki postawił Piastowi GI Malepszy Futsal Leszno. Po wyrównanej pierwszej połowie ostatecznie to Piast zgarnął komplet punktów.

Red Dragons Pniewy – MOKS Białystok 2-3
Piast Gliwice – GI Malepszy Futsal Leszno 5-2

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Cenne zwycięstwo w Mosinie odniósł amRack. Starcie dwóch czołowych zespołów I Ligi i wygrana wielkopolskiej drużyny powoduje, że końcówka sezonu w kontekście walki o pozycję barażową będzie jeszcze ciekawsza. Niestety kolejną porażką zakończył się mecz w Podkowie Leśnej. Grinbud KS wraca na tarczy i musi poważnie mieć się na baczności w walce o utrzymanie. Po 17 kolejnych zwycięstwach pierwszym zespołem, który urwał punkty Widzewowi Łódź jest KS Futsal Piła. Pilanie zremisowali u siebie 1-1.  

amRack CRB Mrówka Mosina – We-Met Futsal Kamienica Królewska 4-1
Podkowa Teqball Podkowa Leśna – Grinbud KS Gniezno 7-5
KS Futsal Piła – Widzew Łódź 1-1

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Spotkanie pomiędzy Drużyną Wiary Lecha a Petro-Lawa zostało ostatecznie odwołane i najprawdopodobniej zostanie orzeknięty walkower na korzyść ekipy z Poznania. We wtorek i środę zostaną rozegrane pozostałe spotkania kolejki, które już zostały zapowiedziane.

Drużyna Wiary Lecha Poznań – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (mecz odwołany)
Futsal Oborniki – Tarnovia Tarnowo Podgórne (wtorek, godzina 21:00)
Futsal Poznań  – Red Dragons Pniewy 2 (środa, godzina 21:00)