fot. fot. Daniel Nowak, leszczynskisport.pl

Lider pokonany

W miniony weekend odbyły się kolejne mecze na szczeblu centralnym. Do gry po zeszłotygodniowej przerwie wróciła Fox Travel II wielkopolska liga. Nasze drużyny radziły sobie ze zmiennym szczęściem, o czym szerzej w poniższym podsumowaniu.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Do tej pory po trzech meczach nasze panie pozostawały z kompletem punktów. Niestety zmieniło się to po sobocie. AZS UAM Poznań minimalnie uległ w Górznie 3:4, tym samym oddając prowadzenie w tabeli na rzecz AZS AWF Warszawa, z którym to zespołem nasze panie zmierzą się w nadchodzący weekend.

Unifreeze Górzno – AZS UAM Poznań 4:3

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Spektakularne zwycięstwo odniósł w ten weekend zespół GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie byli faworytem starcia z AZS-em UŚ Katowice, ale rozmiar zwycięstwa budzi podziw. 9:0 z ekipą z dość sporym doświadczeniem w Ekstraklasie to zarazem najwyższe zwycięstwo GI Malepszy w dotychczasowych występach w najwyższej klasie rozgrywkowej. A do tego spory awans w tabeli.

W miniony weekend pauzował Red Dragons, który jeden ze swoich zaległych meczów rozegra w środę. Przeciwnikiem „Czerwonych Smoków” będzie ekipa Dreman Futsal Opole Komprachcie. Mecz zostanie rozegrany w środę, 2 grudnia.

GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UŚ Katowice 9:0

Red Dragons Pniewy (pauza)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Jak nie idzie, to nie idzie. KS Futsal Oborniki ostatnie tygodnie zmagał się z koronawirusem. Po tym, jak już zawodnicy wrócili do treningów, pierwszym przeciwnikiem oborniczan po przerwie miał być zespół We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Nasza ekipa przegrała 2:3. Kluczowa była pierwsza połowa, w której lepiej prezentowali się goście. W drugiej odsłonie KS Futsal Oborniki w końcówce nie wykorzystał dwóch przedłużonych rzutów karnych i w konsekwencji przegrał.

Niestety kolejną porażkę zanotował też Grinbud KS Gniezno. We własnej hali ekipa z Gniezna uległa 1-5 TAF-owi Toruń. Dobrze rozpoczął się mecz dla naszego zespołu. Już w 3. minucie Grinbud wyszedł na prowadzenie, ale niestety nie udało się dowieźć prowadzenia do przerwy, a tuż po wznowieniu drugiej części goście prowadzili już 3-1.

AmRack CRB Mrówka Mosina we własnej hali pokonała lidera z Warszawy i poważnie zgłosiła aspirację, kto wie, może i o awans do Ekstraklasy? Mecz był niezwykle zacięty, ale to Legia musiała cały czas gonić wynik. Ekipa z Mosiny mocno przesunęła się w tabeli, ale też nie pozwoliła uciec Legii. Mecz z udziałem KS Futsal Piła został przełożony. W zespole z Piły pojawił się przypadek zakażenia koronawirusem.

KS Futsal Oborniki – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2-3

Grinbud KS Gniezno – TAF Toruń 1-5

amRack CRB Mrówka Mosina – Legia Warszawa 5-4

Futbalo Białystok – KS Futsal Piła (mecz został przełożony)


 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Zwycięstwami faworytów, choć nie bez kłopotów, kończyły się niedzielne mecze Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. W Koziegłowach mierzyły się dwa niepokonane dotąd zespoły. Ostatecznie w spotkaniu padło aż 19 bramek, a czwarte kolejne zwycięstwo odniósł zespół z Wrześni, który pozostał liderem rozgrywek.

Perfecta Złotów i Petro-Lawa KS Futsal Rawicz mierzyły się w Złotowie o pierwsze ligowe punkty. Po niezwykle zaciętym spotkaniu lepszy okazał się zespół z Rawicza, który tym samym po raz pierwszy w historii odniósł zwycięstwo w meczu ligowym. Petro-Lawa wygrała to spotkanie 7-6.

Domowe zwycięstwo zanotował Futsal Gostyń. Ekipa z Gostynia pozostawiła na pokonanym placu Tarnovię. Dla zespołu z Gostynia to czwarte zwycięstwo w lidze.

Faworytem w Koninie był miejscowy KKF Automobile. Jednak Piast Poniec postawił trudne warunki i ostatecznie ekipa z Konina wygrała, ale minimalnie 5-4.

Jurand Koziegłowy - KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 7-12

Perfecta Złotów – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 6-7

Futsal Gostyń – Tarnovia Tarnowo Podgórne 6-2

KKF Automobile Konin – Piast Poniec 5-4