fot. RaJu photography

Lider zostaje we Wrześni

Lider we Wrześni, efektowne zwycięstwa w Ekstraklasie, gościnni gospodarze w II lidze.

EKSTRALIGA KOBIET

Panie zakończyły rok, niestety porażką domową nad AZS-em AWF. Ostatnie dwa mecze to przegrane podopiecznych Wojciecha Weissa, ale jak zgodnie wszyscy w klubie mówią, tylko czekają na rundę rewanżową i możliwość rewanżu.

AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 1-3
 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Napiszemy krótko. Spektakularne zwycięstwa odnosiły nasze drużyny w weekend. Red Dragons do około 10. minuty toczył wyrównany bój z MOKS-em, ale pozostała część wyraźnie należała do pniewian, którzy zwyciężyli pewnie 7-2. Podobnie jak GI Malepszy Futsal Leszno, którzy kontrolowali to, co dzieje się na boisku w meczu z P.A. Nova Gliwice.

W tygodniu ostatnie zaległości nadrobi Red Dragons właśnie meczem z P.A. Nova w Gliwicach.

MOKS Białystok – Red Dragons Pniewy 2-7
GI Malepszy Futsal Leszno – P.A. Nova Gliwice 8-1

P.A. Nova Gliwice – Red Dragons Pniewy (środa, godzina 19:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Dobra forma w ostatnich meczach KS Futsal Piła znalazła odzwierciedlenie w miniony weekend. Pilanie wypunktowali We-Met Futsal Kamienica Królewska i znajdują się w samym środku ligowej tabeli. Gratulacje dla zeszłorocznego beniaminka. We własnej hali wciąż pozostają niepokonani.

Dwóch rannych w Gnieźnie. Przedostatni Grinbud KS Gniezno zremisował u siebie 1-1 z ostatnią Victorią Sulejówek. Żadna z drużyn nie zbliżyła się do Dragona Bojano, który z 16 punktami zostaje na miejscu dającym utrzymanie. Grinbud i Victoria zgromadziły po 5 oczek.

Spodziewaliśmy się trudnego meczu dla KS Futsal Oborniki i faktycznie oborniczanie nie poradzili sobie we własnej hali z TAF-em Toruń. KS Futsal przegrał 1-2 zostając w na niebezpiecznym miejscu tuż nad strefą spadkową.

Nie zatrzymuje się amRack CRB Mrówka Mosina. Nie był to łatwy mecz, ale najważniejsze, że 3 punkty jadą do Mosiny.

W tygodniu zostaną rozegrane zaległe derby pomiędzy KS Futsal Piła a KS Futsal Oborniki.

KS Futsal Piła – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 3-1
Grinbud KS Gniezno – Victoria Sulejówek 1-1
KS Futsal Oborniki – TAF Toruń 1-2
Futsal Szczecin – amRack CRB Mrówka Mosina 3-4

KS Futsal PiłaKS Futsal Oborniki (środa, godzina 19:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Sporo emocji dostarczyła nam 6. Kolejka Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Liczyliśmy na dobry mecz w Koziegłowach i faktycznie taki oglądaliśmy. Jurand wprawdzie przegrał z faworyzowanym Futsalem Gostyń 9-12, ale z podniesioną głową może przystępować do kolejnych spotkań.

W Złotowie ktoś musiał zdobyć pierwsze punkty. Perfecta podejmowała Tarnovię i w spotkaniu działo się sporo. Ostatecznie 5-4 wygrała Tarnovia dopisując pierwszą „trójkę” w sezonie.

Mecz na szczycie w Koninie. Starcie dwóch niepokonanych drużyn. KKF Automobile z tyłu głowy musiał mieć też finał Pucharu Polski, który rozegrają w najbliższą środę w Wągrowcu.  KP Wooden Villa/Lucart Energy Września zwyciężył w Koninie pewnie 8-2 i już na pewno święta spędzą na fotelu lidera rozgrywek.

Kibice Rawicza mieli chrapkę na kolejne zwycięstwo swojej drużyny. Okazja ku temu była dobra, bowiem Piast Poniec od początku sezonu nie punktował, choć jego wyniki pokazywały jednoznacznie, że w każdym meczu stawiali trudne warunki faworytom. Piast wygrał 3-2 i zrównał się punktami z Petro-Lawą KS Futsal Rawicz.

Jurand KoziegłowyFutsal Gostyń 9-12
Perfecta ZłotówTarnovia Tarnowo Podgórne 4-5
KKF Automobile Konin
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 2-8
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz
Piast Poniec 2-3