fot. Drużyna Wiary Lecha, zdj. facebook

Mamy mistrza MARO III Ligi Futsalu

Drużyna Wiary Lecha Poznań po zwycięstwie nad wiceliderem Piastem Poniec/Futsal Leszno zapewniła sobie wygranie ligi i awans do baraży ligi makroregionalnej. Poza tym w lidze centralnej nie udało się niestety zdobyć punktów.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Porażki z wyżej notowanymi rywalami walczącymi o najwyższe cele poniosły nasze drużyny. W Gliwicach Piast nie dał szans Red Dragons. Szkoda szczególnie porażki leszczynian, bowiem ewentualne zwycięstwo dawałoby jeszcze jakieś szanse na walkę o czołową czwórkę.

Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy 6-0
GI Malepszy Futsal Leszno – Dreman Komprachcice Opole 1-4

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Porażką 3-5 zakończył się zaległy mecz 13. Kolejki I Ligi, grupy północnej. Ekipa z Mosiny przegrywa, tym samym nie pomogła sobie w kwestii dogonienia We-Metu Kamienica Królewska czy Futbalo Białystok w tabeli.

amRack CRB Mrówka Mosina – Futsal Szczecin 3-5

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Drużyna Wiary Lecha Poznań z kompletem zwycięstw już po 10 meczach zapewniła sobie zwycięstwo w lidze i awans do baraży II Ligi Makroregionalnej (zagrają ze zwycięzcą Zachodnio-Pomorskiego ZPN). Dzięki zwycięstwu Tarnovii nad ekipą Futsal Poznań, walka o 2. miejsce w lidze może być jeszcze ciekawsza. Cenne domowe zwycięstwo odniosła Petro-Lawa KS Futsal Rawicz. To powoduje, że rawiczanie mogą poważnie myśleć o zakończeniu rozgrywek jeszcze nawet na podium.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz  – Futsal Oborniki 5-1
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Futsal Poznań 4-2
Futsal Leszno/Piast Poniec – Drużyna Wiary Lecha Poznań 1-3