fot. RaJu photography, AZS UAM Poznań - Rekord B-Biała, 19.02.22

Mistrz, mistrz, AZS!

Zrobiły to! AZS UAM Poznań obronił tytuł najlepszej drużyny futsalowej w Polsce. Poznanianki w weekend po emocjonujących meczach pokonały w półfinale Rekord Bielsko-Biała a potem w finale AZS UEK Słomniczankę. W Mosinie niezwykle ważne zwycięstwo odniósł Grinbud KS Gniezno. Poniżej podsumowanie wydarzeń weekendowych.

EKSTRALIGA KOBIET

W Hali Trapez w Lesznie AZS UAM walczył o obronę tytułu mistrzyń. W turnieju Final Four najpierw w półfinale poznanianki pokonały Rekord Bielsko-Biała 2-1. W drugim spotkaniu o wejście do finału pewnie wygrał AZS UAK Słomniczanka Słomniki i to z tym rywalem przyszło walczyć o złoto. Już na początku spotkania AZS UAM zdobył bramkę i dowiózł prowadzenie do końca. To drugi z rzędu tytuł mistrzyń Ekstraligi Kobiet!

AZS UAM Poznań – Rekord Bielsko-Biała 2-1 (półfinał)
AZS UAM Poznań – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 1-0 (finał)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Nie ułożył się po myśli kibiców z Pniew mecz z Red Devils Chojnice. Pniewianie przegrali 1-2 notując czwartą kolejną porażkę z rzędu w lidze. Ale cieszyć mogą się w Lesznie. GI Malepszy okazał się o jedną bramkę lepszy od MOKS-u Białystok, dzięki czemu leszczynianie zbliżyli się na jeden punkt do piątego w tabeli FC Toruń.

Red Dragons Pniewy  – Red Devils Chojnice 1-2
MOKS Białystok  – GI Malepszy Futsal Leszno 3-4

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Już przed meczem było wiadomo, że mecz amRack CRB Mrówki Mosina z Grinbudem KS Gniezno będzie niezwykle ważny i interesujący, bowiem obie strony potrzebowały punktów. Lepsi okazali się goście z Gniezna, którzy dzięki trzem punktom awansowali na 9. Miejsce robiąc duży krok w kierunku utrzymania. Komplet punktów wywalczył także KS Futsal Piła, dzięki domowemu zwycięstwu nad TAF-em Toruń!

amRack CRB Mrówka Mosina – Grinbud KS Gniezno 3-4
KS Futsal Piła – TAF Toruń 5-3