fot. Bartosz Barański

Mistrzowskie sprawdziany

Poniżej zapowiedź futsalowego weekendu z udziałem wielkopolskich zespołów. A szykują się naprawdę bardzo ciekawe starcia. 

FUTSAL EKSTRAKLASA

Nasze ekipy grają u siebie z dwoma najlepszymi zespołami poprzedniego sezonu. W sobotę w hicie kolejki GI Malepszy Arth Soft Leszno podejmie Rekord. Leszczynian stać na korzysny wynik w starciu z hegemonem polskiego futsalu, ale zadanie będzie należało do trudnych. Rekord bardzo udanie wszedł w sezon i imponuje formą strzelecką. Z kolei w Pniewach w niedzielę Red Dragons sprawdzi mistrzów Polski. Piast już wcześniej przegrał z GI Malepszy, więc będą chcieli zrehabilitować się za niedawną wizytę w Wielkopolsce. 

GI Malepszy Arth Soft Leszno  – Rekord Bielsko-Biała (sobota, godzina 18:00)
Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice (niedziela, godzina 20:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Lider z Gniezna jedzie na poważny sprawdzian. Rywalem Grinbudu KS jest drugi zespół poprzedniego sezonu, a także ekipa, która jest w tabeli tuż za wielkopolską drużyną, czyli We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Z kolei drugim meczem jest starcie derbowe. Oba zespoły bardzo potrzebują punktów. KS Investa liczy na oddalenie się od dolnych rejonów, podczas gdy Mrówka Mosina wciąż szuka pierwszych punktów w sezonie. 

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 17:00)
KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła – Mrówka Orlik Mosina (niedziela, godzina 18:00)