fot. RaJu Photography

Mistrzynie wracają do gry, kolejne starcia derbowe

AZS UAM Poznań wracają do gry. Mistrzynie Polski inaugurują nowy sezon 2021/22 Ekstraligi Kobiet. Poza tym w nadchodzący weekend czekają nas ciekawe starcia leszczynian z wicemistrzem Polski. Do derbów dojdzie w Gnieźnie w meczu I ligi czy z Koninia w ramach rozgrywek II ligi makroregionalnej.

EKSTRALIGA KOBIET
Zaczynamy sezon Ekstraligi Kobiet. Mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski zaczną meczem rozgrywanym na Morasku przeciwko AZS-owi AWF Warszawa. Rywalki poznanianek już jeden mecz rozgrywały w sezonie – przegrały w derbach AZS KU 2-6.

AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa (niedziela, godzina 17:00)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Red Dragons podejmuje u siebie ostatni w tabeli Górnik Polkowice. Górnik stracił już 66 bramek w obecnym sezonie, co daje średnio 6,6 bramek na spotkanie. Mamy nadzieję, że pniewanie nie załamią się ostatnią porażką w Opolu i wrócą na zwycięską ścieżkę. Ciężkie zadanie czeka GI Malepszy Futsal Leszno. Jadą bowiem na trudny teren do Lubawy, czyli wicemistrza Polski. Liczymy, że czwartkowe zwycięstwo 9-0 nad Red Devils rozochocą leszczynian i sprawią pozytywną niespodziankę w meczu z Constractem.

Red Dragons Pniewy – Górnik Polkowice (niedziela, godzina 16:00)
Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 16:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Po bardzo dobrym początku sezonu KS Futsal Piły czas wrócić na właściwą ścieżkę. Pilanie jadą do Torunia, by zagrać z TAF-em. Zadanie trudne, ale ekipa z Piły przyzwyczaiła nas, że potrafi pozytywnie zaskoczyć. Od jednego meczu derbowego do drugiego. Grinbud KS Gniezno tym razem w roli gospodarza zagra z amRack CRB Mrówką Mosina. W zeszłym sezonie zdecydowanym faworytem byliby mosinianie. Jednak z meczu na mecz rozkręca się ekipa z Gniezna. Z pewnością szykuje się ciekawy mecz.

TAF Toruń – KS Futsal Piła (sobota, godzina 19:00)
Grinbud KS Gniezno – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 16:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Druga kolejka przed nami. Automobile Konin rozegrają swoje drugie spotkanie derbowe. Po porażce z KP Wooden Września czas na Futsal Gostyń. Dla gostynian to inauguracja sezonu. W Toruniu o drugie zwycięstwo powalczy KP Wooden Villa Września. Ich rywalem UMK Toruń. 

KKF Automobile KoninFutsal Gostyń (piątek, godzina 19:00)
UMK Toruń – KP Wooden Villa Września (sobota, godzina 17:00)