fot. AZS UAM Poznań

Mistrzynie!

Dużo działo się w miniony weekend. Kwiecień to czas pierwszych rozstrzygnięć i nie inaczej było w ubiegłą sobotę i niedzielę. Najbardziej cieszy nas mistrzostwo Polski dla AZS UAM Poznań wywalczone w Bielsku-Białej w „Final 4”. W pierwszym meczu barażowym o awans do I ligi KKF Automobile Konin zremisował u siebie z Dynamikiem Toruń 4-4. Wszystko zostanie rozstrzygnięte w dwóch kolejnych spotkaniach. Z kolei dużą dawkę emocji futsalowych mieliśmy w przedostatniej kolejce I ligi.

 

EKSTRALIGA KOBIET

Kluczowe rozstrzygnięcia sezonu 2020/21 za nami. A za poznaniankami fanstastycznie zakończony. W meczu z Rekordem mało kto stawiał na zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Weissa. AZS UAM pokazał jednak klasę i wygrał z faworyzowanym rywalem 3-1. W niedzielę doszło do końcowych rozstrzygnięć. Najpierw w meczu o 3. miejsce Rekord pokonał Unifreeze Górzno, a w meczu finałowym poznanianki nie pozostawiły żadnych złudzeń, kto jest najlepszą drużyną w Polsce. Pewnie pokonały AZS UEK Słomniczankę Słomniki 9-1 kontrolując przebieg meczu od samego początku. Złoto wróciło do Poznania po 5 latach przerwy. Brawo! O tym wydarzeniu jeszcze napiszemy więcej później.

AZS UAM Poznań – Rekord Bielsko-Biała 3-1 (półfinał)
AZS UAM Poznań – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 9-1 (finał)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

W gnieźnieńskich derbach wielkopolski amRack CRB Mrówka Mosina pewnie wygrała aż 7-2. W pozostałych meczach, nasze drużyny mocno postawiły się rywalom i wywalczyły remisy. KS Futsal Piła zremisował u siebie 3-3 z AZS-em UG Gdańsk po bardzo wyrównanym spotkaniu. Niezwykle ciekawie było w Obornikach. Po szalonym meczu, pełnym zwrotów akcji KS Futsal zremisował u siebie 5-5 z FC10 Zgierz.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek już prawie wszystko wiadomo. Legia Warszawa wywalczyła awans do Statscore Futsal Ekstraklasy. W barażach o awans zagra AZS UG Gdańsk. Wciąż niejasna jest sytuacja drużyn w dołu ligowej tabeli. Duże znaczenie może mieć mecz w Sulejówku w kontekście utrzymania w I lidze. Victoria podejmie wówczas u siebie Grinbud KS Gniezno.

Grinbud KS GnieznoamRack CRB Mrówka Mosina 2-7
KS Futsal Piła – AZS UG Gdańsk 3-3
KS Futsal Oborniki – FC10 Zgierz 5-5

 

II LIGA – BARAŻE O AWANS DO I LIGI

Przed spotkaniem doszło do uroczystego wręczenia pucharu za zwycięstwo w Fox Travel II Wielkopolskiej Lidze dla KKF Automobile Konin. Meczem z Dynamikiem Toruń, koninianie rozpoczęli baraże o awans do I ligi. Mecz zakończył się remisem 4-4. Przed nami dwa mecze, które zadecydują o tym, która z drużyn awansuje wyżej. Dynamik w przyszły weekend zagra u siebie z Koroną Cedry Małe. W kolejny weekend w Cedrach Małych wszystko się rozstrzygnie. Korona zagra wówczas u siebie z Automobile Konin.

KKF Automobile Konin – Dynamik Toruń 4-4