fot. amRack CRB Mrówka Mosina

Mocne zakończenie I-ligowców

Ogólnie do udanych można zaliczyć miniony weekend dla wielkopolskich ekip. Świetnie zakończyły rozgrywki nasze drużyny występujące w I lidze (3 zwycięstwa i  1 remis). W spotkaniach Statscore Futsal Ekstraklasy zarówno Red Dragons jak i GI Malepszy Futsal Leszno postawiły się faworytom. Trudne zadanie stoi przed KKF Automobile Konin. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Jak równy z równym walczyły nasze drużyny na wyjeździe w starciach z wyżej notowanymi rywalami. W sobotę Red Dragons przegrywał już do przerwy 0-3, by doprowadzić do wyrównania 3-3, głównie dzięki skutecznej grze z wycofanym bramkarzem.

Mało brakowało, a taki sam powrót zaliczyliby zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie przy 0-3 w Lubawie nie poddali się. Niestety nie udało się zdobyć trzeciej bramki.

Clearex Chorzów – Red Dragons Pniewy 3-3
Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno 3-2

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Mocne akcent na koniec zostawiły sobie nasze zespoły I-ligowe. W starciach z sąsiadami z ligowej tabeli na wyjeździe zdobywały trzy punkty.

Grinbud KS Gniezno wygrał w Sulejówku z Victorią 6-2. Gnieźnianie zajęli ostatecznie 12. miejsce, a to, czy pozostaną w stawce I-ligowców wciąż jeszcze nie wiemy. Zależy od tego, które drużyny spadną ze Statscore Futsal Ekstraklasy.

Niestety w tej serii zawiedli jedynie zawodnicy z Mosiny, którzy nie pokonali u siebie Futsal Szczecin. amRack kończy rozgrywki najlepiej spośród wszystkich zespołów z Wielkopolski – na 5. pozycji.

Świetny finisz sezonu w wykonaniu KS Futsal Piła. Pilanie wygrali na koniec z We-Metem Kamienica Królewska 4-3 i ostatecznie wyprzedzili rywali w tabeli.

Wygrał też KS Futsal Oborniki. W Toruniu podpieczni Mikołaja Wicbergera wygrali aż 7-3.

Victoria Sulejówek – Grinbud KS Gniezno 2-6
amRack CRB Mrówka Mosina – Futsal Szczecin 4-4
We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – KS Futsal Piła 3-4
TAF Toruń – KS Futsal Oborniki 3-7

 

II LIGA – BARAŻE O AWANS DO I LIGI

Trwa korespondencyjny pojedynek pomiędzy KKF Automobile Konin, Dynamikiem Toruń a Koroną Cedry Małe. W drugim (z trzech) meczów Dynamik pokonał u siebie Koronę 10-4. Wynik ten oznacza, że w grze o awans zostało Automobile i Dynamik. Koninianie, żeby awansować, muszą wygrać w Cedrach Małych różnicą co najmniej siedmiu bramek (w niektórych wariantach sześciu).