fot. Tarnovia Tarnowo Podg.

„Na plus – charakter drużyny” – podsumowanie sezonu Tarnovii

 4. miejsce, tuż za podium można uznać za dobry wynik w wykonaniu Tarnovii, która wprawdzie nie miała nic do powiedzenia w starciach z czołową dwójką, ale w porównaniu z poprzednimi sezonami wyraźnie poprawiła grę z niżej notowanymi rywalami, bo tam regularnie punktowała. Podsumowanie sezonu w wykonaniu ekipy z Tarnowa Podgórnego dokonał trener i kapitan zespołu – Oskar Musiała.

TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE

Fox Travel II Wielkopolska Liga Futsalu
Miejsce w tabeli: 4.
Ilość punktów: 15
Bilans spotkań: 4-3-5
Bilans bramek: 62-78

Miniony sezon pokazał, że Tarnovia poza czołową dwójką najlepszych drużyn Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi (Automobile Konin i KP Wooden Villa/Lucart Energy Września) jest w stanie rywalizować jak równy z równym z resztą stawki a nawet w dużej większości przypadków wygrywać mecze. Podobnego zdania jest trener zespołu Oskar Musiała, który wskazuje, że o zadowoleniu można mówić jedynie w kontekście rundy rewanżowej. Wówczas (w 2021 roku) Tarnovia przegrała tylko jeden mecz – na zakończenie rozgrywek z ekipą z Wrześni. „Drużyny z Wrześni oraz Konina były zdecydowanie poza zasięgiem reszty stawki. Jednak uważam, że gdybyśmy w meczach z nimi posiadali pełny skład, to bylibyśmy w stanie powalczyć o korzystny wynik. O zadowoleniu z wyników możemy mówić tylko w kontekście drugiej części sezonu, bo tak naprawdę wtedy zaczęliśmy punktować”.

Tarnovia Tarnowo Podg.

Zestawienie meczów:

KKF Automobile Konin 4-12, 0-5
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 1-5, 2-13
Futsal Gostyń 6-6, 2-6
Piast Poniec 4-4, 13-5
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 8-2, 8-8
Perfecta Złotów 9-8, 5-4

Zapytany o aspekty, które są na plus i minus w kontekście zeszłego sezonu, trener odpowiedział: „Na plus – charakter drużyny. Często musieliśmy gonić wynik i w znacznej mierze udawało się zdobyć punkty. Względem zeszłego sezonu poprawiliśmy aspekty defensywne. Z rzeczy, które musimy poprawić, to przede wszystkim skuteczność. Oddajemy dużą ilość strzałów, ale bardzo duży ich procent jest niecelny. Jest to aspekt, nad którym trzeba się skupić w przygotowaniu do nowego sezonu”.

Tarnovia szykuje się do startu w nowym sezonie (nieważne czy to będzie II czy III liga). Trener opowiedział się też w kwestii składu do nowych rozgrywek. „Będziemy grać w przyszłym sezonie. Przede wszystkim opieramy naszą drużynę na zawodnikach z czwartej ligi. Dużo zależy od nowych zawodników w drużynie trawiastej. Mamy na oku kilku zawodników, którzy występowali w innych drużynach w ubiegłym sezonie, a z niektórymi jesteśmy już po wstępnych rozmowach” – podsumował trener Tarnovii Tarnowo Podgórne Oskar Musiała.