fot. Bartosz Barański

Na styku w Ekstraklasie

Podsumujmy to, co działo się na futsalowych parkietach z udziałem wielkopolskich zespołów. Inaugurację zanotowały nasze mistrzynie, AZS UAM Poznań. Zadowoleni możemy być szczególnie z występów w II Lidze Makroregionalnej.

EKSTRALIGA KOBIET

Ciężką przeprawę miały mistrzynie Polski w meczu inauguracyjnym. Ostatecznie mecz z AZS-em UG zakończył się bramkowym remisem. Poznanianki do przerwy schodziły z niekorzystnym dla siebie wynikiem, ale zdołały odrobić straty w przeciągu jednej minuty, kiedy to zdobyły dwie bramki.

AZS UAM Poznań  – AZS UG Futsal Ladies Gdańsk 2-2

FUTSAL EKSTRAKLASA

Dwa emocjonujące spotkania w Futsal Ekstraklasie. Ten w Pniewach zakończył się bez happy-endu. Red Dragons długo prowadzili z Rekordem, ale ostatecznie w końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z kolei leszczynianie długo prowadzili, ale w końcówce przy stanie 4-4 zdołali zadać ostateczny cios.

Red Dragons Pniewy  – Rekord Bielsko-Biała 5-6
Legia Warszawa – GI Malepszy Arth Soft Leszno 4-5

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Mrówka Orlik Mosina tylko do przerwy dotrzymywała kroku Futsalowi Świecie. Ostatecznie nie udało się zdobyć choćby punktu. Z porażką do domu wrócą też zawodnicy Grinbudu KS Gniezno. Gnieźnianie ulegli w Bojanie. Jedyne punkty zdobyła w I lidze KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Pilanie zremisowali u siebie z AZS-em UG Gdańsk.

Futsal Świecie – Mrówka Orlik Mosina 5-2
LZS Dragon Bojano – Grinbud KS Gniezno 9-4
KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła – AZS UG Gdańsk 3-3

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

Wszyscy po tej kolejce są zadowoleni, oprócz KP Wooden Villa Września. Wrześnianie zanotowali drugą porażkę w lidze. Z kolei liderem po weekendzie pozostanie KKF Automobile Torino Konin, który wygrał u siebie z AZS-em UMK Toruń. Na drugim miejscu w lidze jest Futsal Gostyń po zwycięstwie w Połczynie Zdrój. A na trzeciej pozycji Wiara Lecha Poznań z drugim zwycięstwem w lidze.

Wiara Lecha Poznań  – KP Wooden Villa Września 7-2
Pogoń Połczyn Zdrój – Futsal Gostyń 3-7
KKF Automobile Torino Konin – AZS UMK Toruń 3-2