fot. rawicz24.pl, Petro-Lawa - Drużyna Wiary Lecha

Na szczycie w III Lidze

AZS UAM Poznań w tygodniu wywalczył awans do Final Four Ekstraligi Kobiet. Z kolei w nadchodzący weekend ciężkie zadania i starcia z wyżej notowanymi rywalami w Statscore Futsal Ekstraklasie, a do tego mecz wicelidera z liderem w Maro III Wielkopolskiej Lidze.

EKSTRALIGA KOBIET

W środę został rozegrany rewanżowy mecz ćwierćfinałowy w Ekstralidze Kobiet. Poznanianki po dogrywce okazały się lepsze od Rolnika Głogówek awansując do najlepszej czwórki. Liczymy na powtórzenie sytuacji sprzed roku, kiedy to AZS UAM pokonał po męczarniach Rolnika w ćwierćfinale, a potem zgarnął tytuł mistrzowski.

AZS UAM Poznań  – Rolnik Głogówek 1-0

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Trudne starcia przed naszymi zespołami, bowiem mierzą się z kandydatami do medali. Red Dragons jadą do Gliwic na mecz z Piastem, który w obecnym sezonie jest głównym rywalem Rekordu w walce o mistrzostwo. Z kolei ciekawe starcie w Lesznie, gdzie miejscowy zespołów podejmuje Dremana. Jest to mecz piątej i czwartej drużyny ligi, ale obie drużyny dzieli 10 punktów.

Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 16:00)
GI Malepszy Futsal Leszno – Dreman Komprachcice Opole (niedziela, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

W najbliższy weekend zostaną rozegrane tylko dwa mecze ligi. Jednym z nich jest zaległe starcie w Mosinie. AmRack podejmuje Futsal Szczecin. W przypadku ewentualnego zwycięstwa ekipa z Mosiny może na dwa oczka zbliżyć się do miejsca barażowego.

amRack CRB Mrówka Mosina – Futsal Szczecin (niedziela, godzina 18:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

13. kolejka przed nami. W Rawiczu Petro-Lawa podejmuje Futsal Oborniki. Zwycięzca może jeszcze włączyć do walki o medale. Napędzona ostatnimi wygranymi Tarnovia gra u siebie z Futsal Poznań. To mecz trzeciej i czwartej drużyny ligi. Stawką jest realna walka o wicemistrzostwo dla zwycięzcy starcia. A na deser hit, czyli mecz wicelidera z liderem. Drużyna Wiary Lecha w przypadku zgarnięcia kompletu oczek może już teraz zapewnić sobie mistrzostwo ligi.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz  – Futsal Oborniki (sobota, godzina 14:00)
Tarnovia Tarnowo PodgórneFutsal Poznań (niedziela, godzina 16:00)
Futsal Leszno/Piast Poniec – Drużyna Wiary Lecha Poznań (niedziela, godzina 19:00)