fot. Polonia Leszno, U17

Nasi na Mistrzostwach

W dniach 11-13 lutego w Chorzowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu do lat 17. Wielkopolskę reprezentowały drużyny Polonii Leszno i Red Dragons Pniewy. Niestety oba nasze zespoły zakończyły udział w Mistrzostwach na fazie grupowej.

Tradycyjnie 16 najlepszych zespołów zostało podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły w każdym. Polonia Leszno trafiła do Grupy 2. W swoim pierwszym spotkaniu w piątek wyraźnie przegrała z Rekordem Bielsko-Biała 0-5 a w sobotę rano uległa Futsal Team Przeworsk 1-5 i już wtedy wiadomo było, że ostatnie spotkanie ligowe będzie tylko meczem o trzecie miejsce w grupie. Leszczynianie wygrali z Wemet SMS Słupsk 3-2.

Z kolei Red Dragons Pniewy znalazł się w Grupie 4. W piątek pniewianie pokonali Piasta Gliwice 1-0. W sobotnie popołudnie wymiana ciosów z Okocimskim Brzesko zakończyła się remisem 2-2. W ostatnim spotkaniu grupowym Red Dragons przegrał z Constractem Lubawa 0-2 i ostatecznie gorszym bilansem bramek ekipa z Pniew pożegnała się z turniejem.

Turniej wygrał Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Marex Chorzów 2-0. Na trzecim stopniu podium uplasował się Constract Lubawa.

Red Dragons Pniewy, U17