fot. Arkadiusz Kossakowski, sportgniezno.pl

Niepokonane Oborniki

W miniony weekend nie grała Statscore Futsal Ekstraklasa, bowiem seniorska kadra Polski ma zgrupowanie i rozgrywa dwumecz z Norwegią w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. A w Ekstralidze Kobiet AZS UAM Poznań przegrał i będzie musiał odrabiać straty. Świetną passę ma KS Futsal Oborniki, który u siebie pokonał kolejnego faworyta.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy za poznaniankami. Niestety w Głogówku AZS UAM uległ 1-2. Pozostał mecz rewanżowy, który zostanie rozegrany w przyszły weekend. Liczymy na odrobienie strat i grę o medale.

Rolnik Głogłówek – AZS UAM Poznań 2-1

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

W jedynym sobotnim meczu w wielkopolskich derby padł remis. Mecz był pełen dramaturgii i zwrotów akcji. Do przerwy pilanie prowadzili 3-2, później było jeszcze 5-3 dla KS Futsal. Jednak dwa ostatnie trafienia należały do gospodarzy i oba zespoły ostatecznie podzieliły się punktami.

Wciąż niepokonany w tym roku jest KS Futsal Oborniki. Oborniczanie pokonali u siebie dotychczasowego lidera, AZS UG Gdańsk 5-3. Mecz był emocjonujący szczególnie w drugiej połowie, kiedy to padło aż 7 bramek.

Swoje zadanie wykonał amRack CRB Mrówka Mosina. Pierwsza połowa była wyrównana (zakończona remisem 3-3), jednak w drugiej zadecydowała skuteczność faworytów spotkania. Ekipa z Mosiny po tym spotkaniu wciąż ma kontakt z czołową trójką w lidze. Tuż za ich plecami czai się KS Futsal Oborniki.

Grinbud KS GnieznoKS Futsal Piła 5-5
KS Futsal Oborniki
– AZS UG Gdańsk 5-3
Victoria Sulejówek – amRack CRB Mrówka Mosina 5-9

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Niespodzianek w dwóch meczach nie było. Faworyci – KP Wooden Villa/Lucart Energy Września i Futsal Gostyń wygrywali swoje spotkania odpowiednio z Petro-Lawa KS Futsal Rawicz i Perfectą Złotów. Rozmiary zwycięstw robią wrażenie.

Najciekawiej, czego można było się spodziwać, było w Tarnowie Podgórnym. Tarnovia i Piast Poniec podzielili się punktami. To powoduje, że w wyścigu o czwarte miejsce w lidze wyżej stoją notowanie tych drugich, którzy nie dość, że mają punkt przerwagi nad Tarnovią, to jeszcze jeden mecz więcej do rozegrania.

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września - Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 11-0
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Piast Poniec 4-4
Futsal Gostyń - Perfecta Złotów
18-2