Nowicjusz pierwszym liderem

KP Wooden Villa / Lucart Energy Września dzięki zwycięstwu w swoim premierowym meczu został pierwszym liderem FOX TRAVEL II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Kolejne punkty w krajowej elicie na swoje konto dopisali zawodnicy z Leszna, za to zwycięstwa mimo gry czterech naszych drużyn, nie doczekaliśmy się w I lidze.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

GI Malepszy Futsal Leszno pokonał u siebie Gattę Active Zduńska Wola aż 7:2. Było to jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 10. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, stąd nie dziwi, że po raz pierwszy w historii pojedynek z Leszna był transmitowany na żywo w telewizji nSport+. Leszczynianie praktycznie od początku kontrolowali to spotkanie i bez większych problemów pokonali jednego z kandydatów do medali w obecnym sezonie.

Ponownie na parkiet nie wybiegli zawodnicy Red Dragons Pniewy. O ile "Smoki" problemy związane z zakażeniami koronawirusem mają już za sobą, tym razem dotknęły one drużynę przeciwnika, Dreman Komprachcice Opole. Pniewanie mają obecnie tylko sześć rozegranych spotkań, co jest najmniejszą liczbą spośród wszystkich drużyn.

GI Malepszy Futsal Leszno – Gatta Active Zduńska Wola 7-2

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Spodziewaliśmy się, że to może być ciężka kolejka dla naszych drużyn i tak też niestety było. Porażki z wyżej notowanymi rywalami poniosły KS Futsal Piła (przeciwko Legii w Warszawie) i KS Gniezno (u siebie z Futbalo Białystok). W przypadku pierwszej rywalizacji należy jednak zwrócić uwagę, że pilanie mocno postawili się liderowi rozgrywek. W drugiej połowie zminimalizowali straty i przed długi okres utrzymywał się wynik 4:3 i dopiero na kilkadziesiąt sekund przed końcem miejscowi dołożyli kolejne trafienie.

Pozostałe dwa spotkania z udziałem naszych drużyn kończyły się remisami 2:2. Zarówno zawodnicy z Mosiny jak i Obornik punkt wywalczyły po golach zdobywanych w ostatnich minutach meczu. Bardziej zadowoleni mogą być z pewnością gracz amRack CRB Mrówka Mosina, bo mierzyli się z dużo silniejszym rywalem, ale najważniejsze, że obu ekipom udało się powiększyć swój dorobek punktowy.

amRack CRB Mrówka Mosina – AZS UG Gdańsk 2:2
Futsal Szczecin – KS Futsal Oborniki 2:2
KS Gniezno – Futbalo Białystok 0:4
Legia Warszawa – KS Futsal Piła 5:3

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Wojewódzka rywalizacja ruszyła połowicznie - z czterech spotkań 1. kolejki rozegrano tylko dwa. Inauguracja rozgrywek miała miejsce w Rawiczu. Miejscowy KS Futsal uległ beniaminkowi, KP Wooden Villa / Lucart Energy Września aż 2:9. Do 30. minuty nic nie wskazywało jednak na wysokie zwycięstwo gości. Na tablicy wyników utrzymywał się rezultat 2:3, lecz końcówka w wykonaniu przyjezdnych była piorunująca i zapewniła im prowadzenie w ligowej tabeli.

Nieudany był powrót do rozgrywek Perfecty Złotów. Zespół z północy regionu prowadził w starciu z Futsalem Gostyń 2:0, a następnie 6:4, ale tu również finisz gości był sześciobramkowy i skończyło się rezultatem 6:10.

Dwa pozostałe mecze tej serii (Piast Poniec – Tarnovia Tarnowo Podgórne i KKF Automobile Konin – Jurand Koziegłowy) zostaną rozegrane w późniejszych terminach.

KS Futsal Rawicz – KP Wooden Villa / Lucart Energy Września 2:9
Perfecta Złotów – Futsal Gostyń 6:10