fot. Grinbud KS Gniezno

O pozycję lidera u pań

O pozycję lidera u pań, Gliwice na drodze Ekstraklasy, w Koninie o komplet punktów

Dla AZS-u UAM Poznań to ostatni ligowy weekend przed świętami, panowie zagrają jeszcze za tydzień. Co czeka nas w nadchodzący weekend? Zapraszamy na zapowiedź!

 

EKSTRALIGA KOBIET

Panie zagrają już w piątek. Zadanie trudne, bowiem do Poznania przyjeżdża lider, AZS AWF Warszawa. Sytuacja w tabeli jest ciekawa – warszawianki i Unifreeze Górzno mają po 10 punktów, poznanianki zgromadziły 9 oczek. Może przy ewentualnym zwycięstwie uda się wskoczyć nawet na pozycję lidera? Szykuje się ciekawy ostatni weekend u pań.

AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa (piątek, godzina 19:00)

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Nie powiemy, że trudne zadanie czeka nasze drużyny, bowiem patrząc na dobre poczynania zarówno GI Malepszy Futsal Leszno i Red Dragons Pniewy liczymy, że dopiszą sobie po weekendzie punkty. Trudniejsze zadanie stoi przed pniewianami. Już sama perspektywa dalekiego wyjazdu do Białegostoku nie nastraja pozytywnie, ale MOKS i Red Dragons to sąsiedzi ligowej tabeli i jest to mecz z cyklu – kto wygra, to zagości w górnych rejonach tabeli przez święta.

P.A. Nova Gliwice – z tym przeciwnikiem zmierzą się zarówno GI Malepszy Futsal Leszno, jak i Red Dragons. W przypadku pniewian będzie to zaległe spotkanie, które zostanie rozegrane w środę. Gliwiczanie to ostatni zespół ligowej tabeli i leszczynianie jak i ekipa z Pniew liczą, że uda się dopisać komplet punktów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że P.A. Nova potrafiła popsuć krew wyżej notowanym rywalom w tym sezonie i to wciąż nieobliczalny zespół.

MOKS Białystok – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 18:00)
GI Malepszy Futsal Leszno – P.A. Nova Gliwice (niedziela, godzina 17:00)
P.A. Nova Gliwice – Red Dragons Pniewy (środa, godzina 19:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Sporo będzie działo się  I lidze w nadchodzący weekend. KS Futsal Piła nie ma co załamywać się po ostatniej porażce po walce z liderem, AZS-em UG Gdańsk. Teraz czekają ich dwa mecze domowe. Najpierw z We-Met Kamienicą Królewską, a w tygodniu zaległy z KS Futsal Oborniki.

Bardzo ważny mecz dla Grinbudu KS Gniezno. Do byłej stolicy Polski przyjeżdża Victoria Sulejówek. Obie drużyny mają po 4 punkty i zamykają ligową tabelę. Liczymy na to, że Grinbud odbuduje się na dobre w sobotę.

Oborniczanie na dobre ruszyli w pościg za czołówką. W tygodniu pokonali Futbalo Białystok, teraz na ich drodze stoi TAF Toruń. Później w środę KS Futsal Oborniki zagrają jeszcze zaległy mecz w Pile z KS Futsal. Ekipa z Obornik kontynuuje maraton ligowy.

Nasz najlepszy przedstawiciel I ligi, amRack CRB Mrówka Mosina jedzie do Szczecina. Futsal Szczecin to trzeci od końca zespół ligowej tabeli. To jedyny niedzielny mecz z udziałem naszych drużyn w ten weekend w I lidze. 

KS Futsal Piła – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska (sobota, godzina 18:00)
Grinbud KS Gniezno – Victoria Sulejówek (sobota, godzina 19:00)
KS Futsal Oborniki – TAF Toruń (sobota, godzina 20:00)
Futsal Szczecin – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 18:00)
KS Futsal PiłaKS Futsal Oborniki (środa, godzina 19:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Szósta kolejka Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi przed nami. Wszystkie mecze zaplanowane są na sobotę. Zostały dwie drużyny bez punktów. Tak się składa, że zmierzą się w bezpośrednim starciu w Złotowie. Perfecta podejmuje Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Jurand Koziegłowy kontra Futsal Gostyń. Obie ekipy chyba wolałyby się spotkać dodatkowo w środę w ramach finału Pucharu Polski, z którego zarówno Jurand jak i Futsal Gostyń odpadły w półfinale. Zespołom pozostaje walka w lidze, a jeśli gostynianie marzą o czymś więcej, to powinni to spotkanie wygrać.

Hit w Koninie. Automobile po 3 meczach zgromadził komplet punktów. Komplet oczek zgromadził też KP Wooden Villa/Lucart Energy Września po 5 spotkaniach. Szykuje się ciekawa rywalizacja. Ekipa z Konina musi mieć też z tyłu głowy, że w środę zmierzą się w finale Pucharu Polski z KO Optima Wągrowiec.

Podbudowani ostatnimi dwoma zwycięstwami zawodnicy Petro-Lawa KS Futsal Rawicz mają szansę na hattricka zwycięstw. Naprzeciwko nich stanie Piast Poniec. Ekipa z Ponieca nie punktuje tak dobrze, jak chociażby w minionych rozgrywkach, ale ich ostatnie porażki były minimalne, bowiem z faworyzowanymi Futsal Gostyń i KKF Automobile Konin przegrywali jedną bramką.

Perfecta Złotów – Tarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 16:00)
Jurand Koziegłowy – Futsal Gostyń (sobota, godzina 17:00)
KKF Automobile Konin – KP Wooden Villa/Lucart Energy Września (sobota, godzina 17:00)
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Piast Poniec (sobota, godzina 17:00)