fot. Bartosz Barański

O prymat w Wielkopolce

Najważniejszym meczem zbliżającego się weekendu będą derby Wielkopolski w FOGO Futsal Ekstraklasie. Poniżej zapowiedź weekendu.  

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Drugi mecz z rzędu w Warszawie rozegrają mistrzynie Polski. Tydzień temu podopieczne Wojciecha Weissa zwycięsko wróciły ze stolicy. A jak będzie tym razem?

AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań (niedziela, godzina 11:00)

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA

Derby o prymat w Wielkopolsce. Red Dragons i GI Malepszy dobrze weszły w sezon, bowiem obie ekipy znajdują się w strefie play-off. Każdy mecz w FOGO Futsal Ekstraklasie do tej pory z udziałem drużyn z Pniew i Leszna był bardzo wyrównany.

Red Dragons PniewyGI Malepszy Arth Soft Leszno (sobota, godzina 20:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

By myśleć o czymś więcej niż tylko utrzymanie, Grinbud KS Gniezno powinien takie mecze, jak w sobotę przeciwko Futsalowi Szczecin wygrywać. Punktów w starciu z Futbalo Białystok szukać będzie Mrówka Mosina. Ciężkie zadanie stoi przed KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła, bowiem zmierzą się z liderem I Ligi, grupy północnej.

Futsal Szczecin – Grinbud KS Gniezno (sobota, godzina 20:00)
Mrówka Orlik Mosina – Futbalo Białystok (niedziela, godzina 14:00)
We-Met Futsal Club Kamienica Królewska –  KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła (niedziela, godzina 17:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

Emocje związane z II Ligą zaczynamy już w piątek i od razu od mocnego uderzenia. KKF Automobile Torino zagra z KP Wooden Villa. Ekipa z Konina z kompletem punktów przewodzi stawce. Wyjazd do Chełmży zaliczy Wiara Lecha Poznań. To też starcie sąsiadów tabeli. Futsal Gostyń uda się do Torunia w roli faworyta spotkania.

KKF Automobile Torino KoninKP Wooden Villa Września (piątek, godzina 20:00)
CHFT JS Power-Pol Chełmża – Wiara Lecha Poznań (sobota, godzina 18:00)
AZS UMK Toruń – Futsal Gostyń (sobota, godzina 18:00)