fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

O przełamanie

W piątek Statscore Futsal Ekstraklasa, w niedzielę I liga – tak wygląda plan futsalowego weekendu. Szczególnie istotne sprawdziany przed Red Dragons i GI Malepszy, bowiem po trzech kolejkach oba zespoły wciąż pozostają bez zwycięstwa. W I lidze wszystkie nasze drużyny grają na wyjazdach.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Oba mecze z udziałem naszych drużyn zostaną rozegrane w piątek o 20:00. Red Dragons jedzie do Białegostoku, by w końcu zdobyć komplet punktów po niezbyt udanym początku sezonu. Niezwykle ciekawie zapowiada się starcie GI Malepszy z Piastem. Gliwiczanie po trzech seriach mają komplet punktów, ale GI Malepszy (pozostający bez ligowego zwycięstwa) przed własną publicznością z pewnością będzie chciał pokrzyżować plany Piastowi.

MOKS Białystok – Red Dragons Pniewy (piątek, godzina 20:00)
GI Malepszy Futsal Leszno – Piast Gliwice (piątek, godzina 20:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w niedzielę. KS Futsal Piła jedzie do Torunia. Pilanie są pierwszym liderem I ligi, a w tej serii zmierzą się z jednym z beniaminków, który również ma na swoim koncie 3 punkty. Ciężkie zadanie przed Grinbudem KS Gniezno. Po zimnym prysznicu na początek i domowej porażce z We-Met Futsal Kamienica Królewska, teraz czeka ich starcie z Widzewem w Łodzi. Na zwycięską ścieżkę będą chcieli wrócić zawodnicy amRack CRB Mrówka Mosina. Po porażce w pierwszej kolejce z KS Futsal Piła, teraz czeka ich kolejny wyjazd. Tym razem do Szczecina. Mosinianie są faworytem starcie z miejscowym Futsalem.

Dynamik Toruń  – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 16:00)
Widzew Łódź  – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 16:00)
Futsal Szczecin – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 17:00)