fot. amRack CRB Mrówka Orlik Mosina / Artur Ibron

O punkty i o puchar

Przed nami kolejny futsalowy weekend z udziałem naszych drużyn na szczeblu centralnym. Nie gra Fox Travel II Wielkopolska Liga Futsalu, a jest to spowodowane weekendowymi starciami w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

EKSTRALIGA FUTSALU KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

W 3. serii spotkań poznanianki podbudowane dwoma wcześniejszymi zwycięstwami zmierzą się u siebie z SGGW Warszawa. Nasze panie będą faworytkami tego spotkania. Ekipa z Warszawy w dwóch dotychczasowych meczach nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu.

AZS UAM Poznań – AZS SGGW Warszawa (sobota, godzina 17:00)

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Nasze drużyny czekają wyjazdowe potyczki. Mecz z udziałem Red Dragons odbędzie się w sobotę, GI Malepszy Futsal Leszno zagra w niedzielę.

Pniewianie zagrają w Toruniu z miejscowym Futsal Clubem. Rywale średnio weszli w sezon. Po 10 kolejkach zgromadzili „tylko” 13 punktów, a ich futsalowa przeszłość pokazuje, że za każdym razem w swoich ostatnich sezonach ocylowali wokół miejsca na podium. Na tę chwilę jednak Red Dragons i FC Toruń są sąsiadami ligowej tabeli. 

Ciężkie zadanie czeka GI Malepszy Futsal. Leszczynianie jadą do Gliwic na mecz z jednym z głównych kandydatów do medalu. Piast w obecnym sezonie jest póki co na 3. pozycji. Z pewnością każda zdobycz punktowa zadowoli ekipę GI Malepszy.

FC Toruń – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 18:30)
Piast Gliwice – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 18:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

AmRack CRB Mrówka Mosina zagra u siebie z Dragonem Bojano. W roli faworyta należy upatrywać ekipę gospodarzy. Zagrają we własnej hali, ale też na ich korzyść może działać fakt, że rywale w meczach wyjazdowych jeszcze w tym sezonie nie wygrali i znajdują się za wielkopolską drużyną w tabeli.

Kolejne trudne zadanie przed Grinbudem KS Gniezno. Gnieźnianie jadą do Zgierza po pierwsze wyjazdowe punkty w sezonie. Każda zła seria w końcu się kończy i wierzymy, że w przypadku naszego przedstawiciela nastąpi to w najbliższym meczu.

To byłaby jeszcze ciekawsze kolejka dla kibiców z Wielkopolski, gdyby zaplanowany na ten weekend mecz derbowy pomiędzy KS Futsal Piła a KS Futsal Oborniki się odbył, jednak w tym momencie zdrowie jest najważniejsze i derbami nacieszymy się jeszcze innym razem.

amRack CRB Mrówka Mosina – LZS Dragon Bojano (niedziela, godzina 15:00)
FC10 Zgierz – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 17:00)
KS Futsal PiłaKS Futsal Oborniki (mecz został przełożony)

 

PUCHAR POLSKI W FUTSALU

17 drużyn męskich i dziewięć kobiecych będzie rywalizować o trium w wojewódzkim etapie Pucharu Polski. Wśród panów w czterech turniejach eliminacyjnych wyłonieni zostaną półfinaliści, u pań od razu po jednodniowym wydarzeniu poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji.