fot. amRack CRB Mrówka Mosina

Odrabiamy

Statscore Futsal Ekstraklasa i I liga nie zwalniają tempa. Już w środę zostaną rozegrane kolejne mecze ligowe. Do Pniew przyjeżdża AZS UŚ Katowice, a w I lidze nasze drużyny czekają mecze raczej z zespołami z dolnej części tabeli.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Do Pniew przyjeżdża AZS UŚ Katowice. Katowiczanie notują kiepski sezon, bowiem w 23 meczach zdobyli zaledwie 12 punktów, co na drużynę, która od 9 lat nieprzerwanie występują na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i nie osłabiła się w trakcie sezonu jest wynikiem słabym. Red Dragons jest faworytem i z tej roli musi się w środę wywiązać zdobywając komplet punktów.

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice (środa, godzina 20:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Pierwotnie ta kolejka miała się odbyć 9-10 stycznia. Gramy jednak teraz, w środku tygodnia. Walczącą o jak najlepszy wynik KS Futsal Piła czeka trudne zadanie w Toruniu. TAF wprawdzie nie walczy już o awans, ale u siebie to solidnie punktująca drużyna.

Grinbud KS Gniezno w weekend pokonał FC10 Zgierz, a teraz ma chrapkę na kolejne trzy punkty w meczu ze „starym znajomym” z I ligi. Mecz z Dragonem Bojano, który jest tuż nad strefą spadkową będzie z pewnością emocjonujący i wyrównany.

Najłatwiejsze chyba zadanie stoi przed KS Futsal Oborniki. Oborniczanie jadą do Sulejówka na mecz z przedostatnią w tabeli Victorią. Ekipa z Wielkopolski po świetnym początku 2021 roku nieco zwolniła tempo i po dwóch meczach bez zwycięstwa wypadałoby wreszcie wrócić na właściwą ścieżkę.

Jedynym domowym spotkaniem w tej serii I ligi dla drużyn z Wielkopolski będzie mecz w Mosinie przeciwko Futbalo Białystok. Drużyna z Podlasie nie jest tak groźna na wyjazdach, jak u siebie, ale trzeba mieć na uwadze, że wciąż liczą się w walce o utrzymanie.

TAF Toruń – KS Futsal Piła (środa, godzina 18:30)
LZS Dragon Bojano – Grinbud KS Gniezno (środa, godzina 19:00)
Victoria Sulejówek – KS Futsal Oborniki (środa, godzina 19:00)
amRack CRB Mrówka Mosina – Futbalo Białystok (środa, godzina 19:30)