Osiem zespołów w drugiej lidze futsalu

Kończą się rozgrywki na boiskach naturalnych, rozpędza się za to sezon halowy. Trwają już zmagania w Ekstraklasie i I lidze futsalu mężczyzn, w najbliższy weekend do gry przystąpią kobiety, a za dwa tygodnie ruszy kolejny sezon II ligi futsalu zarządzanej przez Wielkopolski ZPN. Tym razem w rozgrywkach wystartuje osiem zespołów.


W zeszłym roku po raz pierwszy Związek wziął na siebie ciężar organizacji regionalnych rozgrywek futsalowych. Ich zwycięzca, KS Futsal Leszno, obecnie radzi już sobie całkiem nieźle na wyższym szczeblu, gdzie radzi sobie całkiem nieźle - w 7 meczach uzbierali 10 punktów i plasują się na 8. miejscu w gronie 12 zespołów. Najbliższej zimy o pójście drogą klubu z zachodniej części regionu powalczy osiem drużyn.

W lidze ponownie wystąpi sześć zespołów, które toczyły boje przed rokiem:
- MOSiR Celuloza Kostrzyn;
- KKF Konin;
- UKS Orlik Mosina;
- M40.pl Poznań;
- Perfecta Złotów;
- Red Dragons II Pniewy.
Zabraknie zespołów Mundialu Żary, a także UKS CityZen Poznań. Tego pierwszego zastąpi inny przedstawiciel województwa lubuskiego - SPN Paolo Gorzów Wielkopolski. Tym samym liczba drużyn spoza Wielkopolski nie ulegnie zmianie, wciąż będą to dwa zespoły. Stawkę uzupełni ponadto KS Futsal Piła, który z powodów organizacyjnych zrezygnował z dalszych występów w I lidze. Włodarze klubu nie byli pewni bytu, więc by uniknąć ewentualnego bankructwa, postanowili zgłosić zespół do II ligi, gdzie zamierzają odbudować swoją pozycję.

Pierwsze mecze w II lidze zaplanowano na weekend 18/19 listopada. Już w najbliższą sobotę do gry na parkietach wrócą panie. W grupie północnej Ekstraligi Futsalu Kobiet ponownie walczyć o mistrzostwo kraju będą zawodniczki KU AZS UAM Poznań oraz Kotwicy Kórnik.