fot. pniewy24.pl

Ostatni weekend

Ciężka przeprawa Ekstraklasy, derby w Obornikach, w Gostyniu o fotel wicelidera

Przed nami ostatni weekend w 2020 roku. W sobotę i niedzielę zostaną rozegrane ostatnie mecze, które zakończą rundę jesienną (w przypadku Statscore Futsal Ekstraklasy czy Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi) czy rozpoczynające wiosenną (jak w I lidze, grupie północnej).

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

W tygodniu Red Dragons udał się na zaległy mecz do Gliwic z ostatnim w tabeli P.A. Nova. Pniewianie wygrali pewnie i zasłużenie 3-0 kontrolując przebieg spotkania. W najbliższy weekend czeka ich jednak ciężkie zadanie, bowiem przyjeżdża mistrz Polski, Rekord Bielsko-Biała, który z dotychczasowych 15 meczów wygrał 14.

A z jakim jedynym zespołem potknął się w tym sezonie Rekord? Z Clearexem w Chorzowie. I właśnie takie zadanie pokonania chorzowian na ich terenie czeka teraz GI Malepszy Futsal Leszno. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania jest bezpośrednia transmisja w telewizji nSport+. Na pewno oba nasze wielkopolskie zespoły mogą zaliczyć połowę sezonu do udanych, bowiem zakończą ją w górnej części tabeli.

P.A. Nova Gliwice – Red Dragons Pniewy 0-3

Clearex Chorzów – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 12:00)
Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała (sobota, godzina 18:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

W tygodniu odbył się mecz derbowy pomiędzy KS Futsal Piła a KS Futsal Oborniki. Pilanie już prowadzili 4-0, by roztrwonić przewagę i ostatecznie podzielić się punktami z rywalem. Tym samym zakończyła się runda jesienna I ligi, grupy północnej. A start nowej rundy już w najbliższy weekend.

W sobotę do Gniezna przyjeżdża uznana marka, czyli Widzew Łódź. Okazja do rewanżu jest, bowiem w Łodzi Grinbud przegrał 0-2. Ale nie o żądzę rewanżu chodzi, a o regularne punktowanie, by wydobyć się ze strefy spadkowej.

W Pile będziemy gościć jednego z faworytów do awansu, czyli FC10 Zgierz. O dobrą grę ekipy z Piły jesteśmy spokojni. Jednak czy to wystarczy, żeby przeciwstawić się drużynie ze Zgierza i zgarnąć 3 punkty? Może być o to trudno.

Derby wielkopolski, czyli starcie KS Futsal Oborniki i amRack CRB Mrówka Mosina. W pierwszej rundzie ekipy podzieliły się punktami. I od września dużo się zmieniło. Dzisiaj mówimy o ekipie z Mosiny jako jednym z kandydatów do awansu, a ekipie z Obornik zespole ze środka tabeli i w tym meczu wyżej stoją notowania drużyny z Mosiny. Oczywiście wpływ na to miała sytuacja z koronawirusem w Obornikach, ale należy docenić świetną rundę w wykonaniu amRack CRB Mrówki Mosiny. 

KS Futsal PiłaKS Futsal Oborniki 4-4

Grinbud KS Gniezno – Widzew Łódź (sobota, godzina 18:0)
KS Futsal Piła – FC10 Zgierz (niedziela, godzina 17:00)
KS Futsal Oborniki – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 18:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Ostatnie kolejka ligowa II-ligowców przed świętami, choć zaległe mecze będą się jeszcze odbywać do końca roku. Zarówno Piast Poniec jak i Jurand Koziegłowy mają podobny bilans (2 zwycięstwa i 3 porażki) i to jeszcze z podobnym bilansem bramek. Szykuje się wyrównany pojedynek w Poniecu.

Lider kontra ostatni zespół w tabeli. We Wrześni KP Wooden Villa/Lucart Energy podejmuje Perfectę. Każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo wrześnian będzie niespodzianką, aczkolwiek liczymy na nawiązanie walki przez ekipę ze Złotowa, by nie zakończyło się tak, jak w Koninie, kiedy ulegli 1-28.

Jeszcze rok temu Tarnovia byłaby faworytem w starciu z Petro-Lawą. Dzisiaj nie jesteśmy tego aż tak pewni. Rawiczanie zanotowali 3 z rzędu dobre mecze i z pewnością w Tarnowie Podgórnym możemy liczyć na ciekawe i wyrównane widowisko.

Na koniec najciekawiej zapowiadające się spotkanie, bo naprzeciw siebie wyjdą Futsal Gostyń i KKF Automobile Konin. Goście w tygodniu zgarnęli Puchar Polski i z tyłu głowy mają w perspektywie występ z jednym z przedstawicieli szczebla centralnego w 1/32 finału. Obie ekipy wciąż walczą o mistrzostwo II ligi. Obie jedyne porażki odniosły przeciwko ekipie z Wrześni. Emocje gwarantowane!

Piast Poniec - Jurand Koziegłowy (sobota, godzina 18:00)
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września - Perfecta Złotów (sobota, godzina 19:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 15:00)
Futsal Gostyń - KKF Automobile Konin (niedziela, godzina 16:00)