fot. Michał Pilichowski

Ostatnie mecze I-ligowe

Po awansie męskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i po tym, jak AZS UAM Poznań wywalczył tytuł najlepszej polskiej drużyny kobiecej w sezonie 2020/21 czas na rozgrywki ligowe. I ligę czeka ostatni akcent w tym sezonie (szczególnie może to być ważny weekend dla Grinbudu KS Gniezno), KKF Automobile Konin będzie przyglądał się rywalizacji dwóch innych zainteresowanych awansem zespołów, a dwie nasze najlepsze drużyny czeka ciężkie zadanie w Statscore Futsal Ekstraklasie.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wraca Statscore Futsal Ekstraklasa. Zadanie postawione przed naszymi drużynami jest niezwykle trudne. Obie jadą na bardzo trudny i gorący teren i z pewnością każda zdobycz punktowa będzie pozytywną niespodzianką.

Red Dragons zagra w sobotę w Chorzowie z Clearexem. Spotkanie to będzie transmitowane w telewizji nSport+. GI Malepszy Futsal Leszno jedzie na niedzielny mecz do Lubawy. Constract wprawdzie w ostatnich tygodniach mocno spuścił z tonu, ale to wciąż bardzo silny zespół, który walczy o wicemistrzostwo Polski.

Clearex Chorzów – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 12:00)
Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 16:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Przed nami ostatnia kolejka I ligi. Kolejka, która może być niezwykle ważna dla Grinbud KS Gniezno. Gnieźnianie wprawdzie znajdują się na miejscu spadkowym, niemniej ich los zależny jest od zakończenia rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasa i od tego, które drużyny spadną klasę niżej. Ewentualna porażka z Victorią Sulejówek raczej na pewno zrzuci ich z ligi. Zwycięstwo albo remis jeszcze dają nadzieję na utrzymanie.

Na pomoc ekipie z Gniezna może przyjść amRack CRB Mrówka Mosina. Najlepszy wielkopolski zespół I ligi w tym sezonie gra u siebie z Futsal Szczecin. Grinbud będzie liczył na to, żeby ekipa ze Szczecina nie wygrała w Mosinie.

Pozostałe dwa spotkania to starcia sąsiadów z ligowej tabeli. W Kamienicy Królewskiej zwycięstwo KS Futsal Piła da im awans na 8. Miejsce i zakończenie rozgrywek na tej pozycji. Z kolei KS Futsal Oborniki wprawdzie nie zajmie wyższej pozycji niż 7., ale musi uważać na We-Met Kamienicę Królewską, która może ich jeszcze w końcowym rozrachunku minąć. Oborniczanie jadą do Torunia na mecz z TAF-em.

Victoria Sulejówek – Grinbud KS Gniezno (sobota, godzina 16:00)
amRack CRB Mrówka Mosina – Futsal Szczecin (sobota, godzina 17:00)
We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 16:00)
TAF Toruń – KS Futsal Oborniki (niedziela, godzina 16:00)

 

II LIGA – BARAŻE O AWANS DO I LIGI

W ten weekend wprawdzie nie wyjdą na parkiet zawodnicy KKF Automobile Konin, ale zawodnicy i sztab trenerski będą obserwować spotkanie pomiędzy Koroną Cedry Małe a Dynamikiem Toruń. Po tym spotkaniu dowiemy się, co musi zrobić Automobile, by awansować do I ligi. To właśnie Korona będzie ostatnim rywalem koninian w kolejny weekend.