fot. P. Pindral

Pełen sukces poznanianek, Leszno piątą siłą

Przedostatni weekend sezonu 2020/21 za nami. AZS UAM Poznań po niedawnym mistrzostwie dorzuca Puchar Polski zdobywają podwójną koronę. GI Malepszy Futsal Leszno urządził sobie strzelaninę w Gliwicach, co dzięki potknięciom między innymi Red Dragons daje im piąte miejsce na koniec sezonu na kolejkę przed końcem.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Red Dragons Pniewy w sobotę zremisował 3-3 z Team Lębork, a w niedzielę uległ 1-4 MOKS-owi Białystok. Przez zdobycie zaledwie jednego punktu w weekend, pniewianie znajdują się aktualnie na 6. pozycji w tabeli, ale w perspektywie mają jeszcze najtrudniejszy mecz w sezonie, na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, co może spowodować, że wyprzedzi ich jeszcze na koniec sezonu Acana Orzeł Jelcz-Laskowice.

Maksa wyciągnęli z tego sezonu zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno. Na kolejkę przed końcem leszczynianie zapewnili sobie piąte miejsce. W weekend urządzili sobie kanonadę w Gliwicach pokonując P.A. Nova aż 14-3. 

Red Dragons Pniewy – LSSS Team Lębork 3-3
P.A. Nova Gliwice – GI Malepszy Futsal Leszno 3-14
Red Dragons Pniewy – MOKS Białystok 1-4

 

PUCHAR POLSKI KOBIET

Wspaniały sezon poznanianek został zwieńczony zdobyciem Pucharu Polski. W miniony weekend podopieczne Wojciecha Weissa sięgnęły po drugie trofeum pokonując w sobotę w półfinale AZS UEK Słomniki i w niedzielę w finale Rolnika Głogówek. Więcej o sukcesie AZS-u UAM w osobnym artykule.

AZS UAM Poznań – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 2-1 (półfinał Pucharu Polski)
AZS UAM Poznań – Rolnik Głogówek 3-0 (finał Pucharu Polski)