fot. Futsal Gostyń

Pierwsza strata punktów lidera

Kolejny futsalowy weekend za nami. Graliśmy na czterech frontach. Cenne zwycięstwo odniosły zawodniczki AZS-u UAM Poznań, porażką zakończyła się wizyta leszczynian w Bielsku-Białej, derby I ligi dla KS Futsal Oborniki, a w Fox Travel II Lidze pierwszą stratę punktów zanotował KP Wooden Villa/Lucart Energy Września, co zwiastuje ciekawą końcówkę sezonu. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

W najciekawiej zapowiadającym się meczu grupy północnej, poznanianki wzięły rewanż za porażkę z Unifreeze Górzno z pierwszej serii i pokonały rywalki we własnej hali. Futsalowa bitwa zakończona zwycięstwem zapewniła AZS-owi co najmniej drugie miejsce na koniec fazy grupowej. Ostatni mecz przed fazą play-off w nadchodzący weekend przeciwko  AZS AWF Warszawa.

AZS UAM Poznań – Unifreeze Górzno 3-2

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy w Bielsku-Białej i rzeczywiście taka była. Leszczynianie walczyli dzielnie, ale zdobyć jakiekolwiek punkty z Mistrzem Polski na jego terenie jest niezwykle trudnym zadaniem.

Rekord Bielsko-Biała – GI Malepszy Futsal Leszno 8-2
Red Dragons Pniewy – Gatta Zduńska Wola (walkower 5-0, mecz nie odbędzie się)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wyrównany bój stoczyła we własnej hali ekipa amRack CRB Mrówka Mosina. Pierwsza połowa należała do gości z Torunia, ale gospodarze w drugiej części podnieśli się i wyszli na prowadzenie 3-2. Gra z lotnym bramkarzem przyniosła TAF-owi wyrównanie i ostatecznie dwie ekipy z górnej części tabeli podzieliły się punktami.

W derbach wielkopolski rozgrywanych w Gnieźnie lepszy okazał się faworyt z Obornik. Goście od początku 2021 roku są na fali i już przesunęli się na 6. miejsce w tabeli. Z kolei ekipa z Gniezna wciąż musi szukać punktów, a najbliższa ku temu okazja będzie w nadchodzący weekend w Białymstoku w meczu przeciwko Futbalo.

O tym meczu KS Futsal Piła jak najszybciej będzie chciała zapomnieć. Mecz układał się po myśli drużyny z wielkopolski. Przy prowadzeniu 3-1 dla pilan, 3 kolejne trafienia zanotowali gospodarze, zawodnicy Dragona. Jedną z bramek zdobyli w ostatniej sekundzie i dzięki temu zgarnęli komplet punktów.

amRack CRB Mrówka Mosina – TAF Toruń 3-3
Grinbud KS GnieznoKS Futsal Oborniki 0-3
LZS Dragon Bojano – KS Futsal Piła 4-3

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Z przyczyn technicznych nie odbyło się spotkanie KKF Automobile Konin – Tarnovia Tarnowo Podgórne. Dalsze kroki w sprawie końcowego rozstrzygnięcia podejmie PZPN.

Bez punktów wciąż pozostaje Perfecta Złotów. Minimalne zwycięstwo 5-3 odniósł Piast Poniec, dzięki czemu umocnił się na czwartej pozycji w tabeli.  

Najciekawiej zapowiadało się starcie trzeciego Futsal Gostyń z liderem i pozostającym bez straty punktów KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. I faktycznie tak było. Ekipa z Gostynia postawiła się liderowi i ostatecznie wygrała 7-3. Dzięki temu zwycięstwu końcówka II Ligi zapowiada się niezwykle ciekawie, a już w nadchodzący weekend drużyna z Wrześni podejmie KKF Automobile Koni.

KKF Automobile Konin - Tarnovia Tarnowo Podgórne (mecz nie odbył się)
Perfecta Złotów - Piast Poniec
3-5
Futsal Gostyń - KP Wooden Villa/Lucart Energy Września
7-3
Jurand Koziegłowy - Petro-Lawa KS Futsal Rawicz
(mecz odbędzie się w późniejszym terminie)