fot. P. Tylman, KKF Automobile Konin

Pierwsze rozstrzygnięcia

W II Lidze Makroregionalnej najlepszą drużyną okazał się Futsal Świecie. Nasze trzy ekipy (KP Wooden Villa Września, Autmobile Konin i Futsal Gostyń) o awans do pierwszej ligi powalczą w przyszłym sezonie. Zadanie w miniony weekend wykonały poznanianki w Pucharze Polski i Red Dragons i GI Malepszy w Statscore Futsal Ekstraklasie. Niestety bez punktów w domowych meczach I Ligi.

PUCHAR POLSKI KOBIET

Poznanianki stanęły na wysokości zadania i pokonały ekipę z Olsztyna 2-1 meldując się w 1/8 finału Pucharu Polski.

AZS UWM Olsztyn  – AZS UAM Poznań 1-2

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET

Faworytki wygrywały swoje mecze. Druga drużyna AZS-u UAM zakończyła tym samym sezon, czekając na rozstrzygnięcia innych drużyn, z Juna-Trans na czele. Ekipa ze Starych Oborzysk wygrała w miniony weekend w Jarocinie i ma trzy punkty mniej od poznanianek, ale w perspektywie jeszcze dwa spotkania do rozegrania.

AZS UAM Poznań 2 – Chrobry Głogów 14-4
Jarota Jarocin – Juna-Trans Stare Oborzyska 2-5

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Zadania wykonane w obu spotkaniach. Nasze drużyny wywiązały się z roli faworytów i pokonały w meczach domowych swoich rywali. Teraz w nadchodzący weekend w Pniewach dojdzie do bezpośredniego starcia Red Dragons z GI Malepszy Futsal Leszno.

Red Dragons Pniewy  – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 3-1
GI Malepszy Futsal Leszno  – Legia Warszawa 3-1

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Niestety w obu spotkaniach schodzimy z parkietu jako pokonani. W Mosinie lepsze okazało się Futbalo Białystok, które awansowało na trzecią pozycję w tabeli kosztem właśnie amRack CRB. Szkoda porażki, tym bardziej, że w tej serii potknął się wicelider, We-Met Kaminica Królewska. W Pile miejscowy KS Futsal przegrał z Dragonem Bojano. Pilanie utrzymują szóstą pozycję w tabeli.

amRack CRB Mrówka Mosina – Futbalo Białystok 2-3
KS Futsal Piła – LZS Dragon Bojano 2-4

II LIGA MAKREGIONALNA (GRUPA 1)

Za nami przedostatnia seria gier. Futsal Świecie zapewnił sobie zwycięstwo w lidze po tym, jak pewnie pokonali Automobile Konin. Poza tym dwa zwycięstwa wielkopolskich zespołów. KP Wooden Villa Września pokonał wicelidera, Beniaminka Starogard Gdański 4-2, podczas gdy w Toruniu pewne zwycięstwo odniósł Futsal Gostyń.

KP Wooden Villa Września – Beniaminek Starogard Gdański 4-2
AZS UMK Toruń – Futsal Gostyń 1-8
KKF Automobile Konin – Futsal Świecie 5-9

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Minimalnym zwycięstwem lidera, Drużyny Wiary Lecha Poznań w Obornikach zakończył się jedyny mecz minionego weekendu w Maro III Wielkopolskiej Lidze.

Futsal Oborniki – Drużyna Wiary Lecha Poznań 3-4