fot. Drużyna Wiary Lecha, fot. B. Barański

Po awans w Poznaniu

Najważniejszym wydarzeniem weekendu będzie rewanżowy mecz Drużyny Wiary Lecha Poznań o awans do II Ligi Makroregionalnej. Poza tym ciekawe starcia sąsiadów z ligowej tabeli czekają nas w Statscore Futsal Ekstraklasie. Zapraszamy na zapowiedź weekendowych zmagań futsalowych naszych drużyn.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

FC Toruń i GI Malepszy Futsal Leszno toczą wyrównaną walkę o 5. miejsce na koniec sezonu Statscore Futsal Ekstraklasy. Zwycięzca sobotniego meczu zrobi poważny krok w tym kierunku. Szykuje się wyrównany mecz dwóch są sąsiadów ligowej tabeli. Podobnie można powiedzieć o starciu Red Dragons z Team Lębork. Obie ekipy dzieli tylko jeden punkt i z pewnością można spodziewać się ciekawego spotkania.

FC Toruń – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 16:00)
Red Dragons Pniewy – Team Lębork (niedziela, godzina 16:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Do rozegrania zostały dwie ostatnie kolejki. W Mosinie starcie amRacku z ekipą walczącą o utrzymanie, czyli FC10 Zgierz. Trudne spotkanie przed Grinbudem. Gnieźnianie jadą do Białegostoku na mecz z Futbalo. Z kolei w ostatnim niedzielnym meczu w Pile KS Futsal podejmuje ostatnią drużynę ligi – Podkowę Teqball Podkowa Leśna.

amRack CRB Mrówka Mosina – FC10 Zgierz (niedziela, godzina 14:00)
Futbalo Białystok – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 16:00)
KS Futsal Piła – Podkowa Teqball Podkowa Leśna (niedziela, godzina 18:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA (BARAŻE O AWANS)

Drużyna Wiary Lecha stoi przed szansą awansu do II Ligi Makroregionalnej. By tak się stało, poznaniacy muszą okazać się lepsi w dwumeczu przeciwko Pogoni Połczyn Zdrój. W pierwszym spotkaniu padł remis 6-6. Czas na rewanż i walkę o awans o klasę rozgrywkową wyżej.

Drużyna Wiary Lecha Poznań  – Pogoń Połczyn Zdrój (niedziela, godzina 13:00)