fot. Dominika Babiarczyk

Po Mistrzostwach Polski U-19

Red Dragons Pniewy i SPN Szamotuły uczestniczyły w weekend 26-28 lutego w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 19. Niestety obie nasze ekipy swój udział zakończyły na fazie grupowej.

Turniej odbył się w Bielsku-Białej. 16 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły w każdej. Ekipa z Szamotuł znalazła się w grupie C, pniewianie zostali przydzieleni do grupy D.

SPN Szamotuły wszystkie swoje mecze przegrał. W piątek ulegli SMS SM Wieliczka 2-4, a w sobotę Bonito Białystok 0-3 i Młodość Rudno 4-6.

Red Dragons w piątek uległ TAF-owi Toruń 1-4, co już stawiało ich w trudnej sytuacji. Konieczna była wówczas wygrana nad gospodarzami turnieju, Rekordem w meczu sobotnim. Niestety po zaciętym spotkaniu padł remis 3-3. Na zakończenie turnieju pniewianie pewnie pokonali Beniaminka Starogard Gdański 7-1, co i tak oznaczało odpadnięcie na etapie fazy grupowej.

Turniej wygrała Gwiazda Ruda Śląska, która w finale pokonała Hurtap Łęczyca. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom, Rekordowi Bielsko-Biała.