fot. Piotr Tylman

Podsumowanie pierwszej rundy – II Liga Makroregionalna (grupa II)

Schodzimy kolejne piętro niżej – czas na podsumowanie tego, co działo się w rozgrywkach II Ligi Makroregionalnej. A tam aż roi się od zespołów z Wielkopolski.

 

W zeszłym sezonie zostały wprowadzone rozgrywki makroregionalne, które są poziomem rozgrywkowym pomiędzy I Ligą a ligami wojewódzkimi. Wielkopolska obok województw: zachodnio – pomorskiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego stanowi drugą grupę (z czterech). Awans do pierwszej ligi wywalczy zwycięzca każdego z makroregionów.

 

W drugiej grupie spośród siedmiu zespołów aż cztery zespoły są z Wielkopolski. Liderem jest KKF Automobile Torino Konin. Koninianie po sześciu meczach mają na swoim koncie 15 punktów. Zanotowali pięć zwycięstw i tylko raz przegrali – co ciekawe z ostatnią w tabeli Pogonią Połczyn-Zdrój. Zwycięstwa KKF-u wcale nie przychodziły łatwo. Większość z nich było różnicą jednej lub dwóch bramek. Liderem strzelców Automobile Torino jest Mateusz Mroziński, autor ośmiu bramek. Naturalnym celem ekipy z Konina będzie utrzymanie pozycji lidera i awans do pierwszej ligi. Wicelider - ChFT JS Power-Pol Chełmża ma cztery punkty straty do zespołu z Wielkopolski.

 

Na trzecim miejscu w tabeli jest debiutant rozgrywek centralnych Wiara Lecha Poznań. Ubiegłoroczny zwycięzca III Wielkopolskiej Ligi u siebie jest niepokonany. Spośród trzech meczów rozgrywanych w Poznaniu wszystkie padły łupem gospodarzy. Problemem Wiary Lecha są wyjazdy. Tam jeszcze nie udało się zdobyć kompletu punktów.  Osiem trafień dla ekipy z Poznania zanotowali Wojciech Tabiszewski i Marcin Antczak.

 

Tuż za podium znajduje się KP Wooden Villa Września. Ekipa z Wrześni swoje mecze wygrywała z zespołami, które są w tabeli za nimi, a przegrywała jedynie z zespołami z podium. Taką samą liczbę punktów zgromadził Futsal Gostyń. Wygląda na to, że oba te zespoły utrzymają swoje miejsce w stawce na przyszły sezon. Stawkę ligi uzupełniają AZS UMK Toruń i Pogoń Połczyn-Zdrój.

 

Liczymy na to, że któryś z zespołów z Wielkopolski wywalczy awans do I Ligi. Największe szanse ma na to rzecz jasna KKF Autmobile Konin, ale należy mieć się na baczności, bowiem tuż za plecami na każde potknięcie czyha debiutant rozgrywek, czyli ChFT JS Power-Pol Chełmża.

 

Druga runda rozpocznie się 21/22 stycznia. Już na początek dojdzie do dwóch meczów derbowych. Wiara Lecha Poznań podejmie KKF Automobile Torino Konin, a Futsal Gostyń zagra u siebie z KP Wooden Villa Września. 

 

Aktualna tabela II Ligi Makroregionalnej (grupa II)

1. KKF Automobile Torino Konin, 15 punktów
2. ChFT JS Power-Pol Chełmża, 11 punktów
3. Wiara Lecha Poznań, 10 punktów
4. KP Wooden Villa Września, 9 punktów
5. Futsal Gostyń, 9 punktów
6. AZS UMK Toruń, 4 punkty
7. Pogoń Połczyn-Zdrój, 3 punkty