fot. Puchar Polski w Futsalu, 2021

Poprzedni zwycięzcy Pucharu Polski

W czwartek w Skokach zostanie rozegrany Finał Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Tytułu bronić będzie Calcio Wągrowiec, ale plany pokrzyżować im będą chcieli zawodnicy Akademii FC Retro. Spójrzmy, jak wyglądały poprzednie finały Pucharu Polski w naszym województwie.

ROK 2016
W rozgrywanym w Lesznie turnieju najlepsza w gronie pięciu zespołów okazała się drużyna gospodarzy – GI Malepszy Futsal.

ROK 2017
Występujący wówczas w II Lidze Wielkopolskiej zespół KKF Konin pokonał w finale Kolegium Sędziów WZPN 6:1. Ekipa KKF-u była faworytem spotkania i ze swojej roli wywiązała się należycie. Mecz odbył się w Koninie.

ROK 2018
W rozgrywanym w Mosinie finale spotkały się drużyny CRB Grupy Mrówki z zeszłorocznymi triumfatorami – KKF-em Konin. Gospodarze wygrali 4:2.

ROK 2019
Grupa CRB Mrówka Mosina obroniła trofeum. We Wrześni goście okazali się lepsi od Wooden Villa Września i wygrali po emocjonującym meczu 8:6.

ROK 2020
KKF Automobile Torino Konin po raz drugi wywalczył Puchar Polski. Tym razem do wyłonienia zwycięzcy w spotkaniu z KO Optima Wągrowiec potrzebna była seria rzutów karnych. Mecz w Wągrowcu w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 5:5 a po dogrywce było 7:7.

ROK 2021
Tym razem finał odbył się w Kościanie. Gospodarze, czyli zespół Lajszner Team podejmowali Calcio Wągrowiec. Długo zapowiadało się na zwycięstwo gospodarzy, jednak końcówka spotkania należała do Calcio. Tegoroczni finaliści wygrali 6:5.

ROK 2022
A jak będzie w finale w 2022 roku? W Skokach naprzeciwko siebie staną zespoły Calcio Wągrowiec i Akademii FC Retro. Zmierzą się zatem ubiegłoroczni triumfatorzy (Calcio) z byłymi mistrzami Polski w barwach tej właściwej Akademii – FC Pniewy.

Zwycięzcy poprzednich edycji Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu Wielkopolskiego ZPN:

2016: GI Malepszy Futsal Leszno
2017: KKF Automobile Torino Konin
2018: Mrówka Orlik Mosina
2019: Mrówka Orlik Mosina
2020: KKF Automobile Torino Konin
2021: Calcio Wągrowiec