fot. P. Tylman, Automobile Konin

Postawić się Beniaminkowi

Powoli zbliżamy się do końca wszystkich pierwszych rund rozgrywek na szczeblu centralnym. Poniżej przedstawiamy zapowiedź weekendu. W Statscore Futsal Ekstraklasie Red Dragons sprawdzi formę wicemistrza kraju, w I lidze stosunkowo łatwiejsze pojedynki przed naszymi zespołami, ciekawie zapowiada się rywalizacja w II lidze, a w Maro III Wielkopolskiej Lidze będziemy świadkami derbów Poznania.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Będący na fali GI Malepszy Futsal Leszno na drodze po kolejne zwycięstwo zagra u siebie z pozostającym w dolnych rejonach tabeli LSSS Team Lębork. Z kolei trudne zadanie przed Red Dragons Pniewy. „Czerwone Smoki” zagrają na terenie wicemistrza Polski, Constractu Lubawa.

LSSS Team Lębork – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 17:00)
Constract Lubawa  – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
W sobotę w Mosinie liczymy na zwycięstwo gospodarzy w starciu z przedostatnim w tabeli zespołem Podkowy Podkowa Leśna. Oczywiście należy mieć się na baczności, ale dobra forma ekipy z Wielkopolski pozwala mieć nadzieję na korzystny rezultat. Przełamany ostatnio zespół KS Futsal Piła tym razem gra u siebie z Futsal Szczecin. Pilanie chcąc liczyć się w górnej części tabeli powinni to spotkanie wygrać. Jedynym niedzielnym meczem jest starcie Grinbudu KS Gniezno z ostatnim LZS Dragonem Bojano.

amRack CRB Mrówka Mosina  – Podkowa Teqball Podkowa Leśna (sobota, godzina 17:15)
KS Futsal Piła  – Futsal Szczecin (sobota, godzina 19:00)
LZS Dragon Bojano  – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Liderującego Beniaminka 03 Starogard Gdański tym razem będzie chciał zatrzymać we własnej hali Automobile Konin. Liczymy na to, że ubiegłoroczny zwycięzca II Wielkopolskiej Ligi postawi wysoko poprzeczkę ekipie z Pomorza. W drugim meczu 5. Kolejki Futsal Gostyń gra u siebie w meczu derbowym z KP Wooden Villa Września. Gostynianie w przypadku zwycięstwa zrównają się punktami z ekipą z Wrześni.

KKF Automobile Konin  – Beniaminek 03 Starogard Gdański (sobota, godzina 18:30)
Futsal Gostyń  – KP Wooden Villa Września (niedziela, godzina 16:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
Przed nami trzecia seria gier. Na początek inauguracja w jedynym sobotnim meczu KS Petro-Lawa Futsal Rawicz zagra pierwszy raz przed własną publicznością. Rywalem rawiczan jest ostatnia w tabeli Tarnovia. W niedzielę derby Poznania – liderująca Drużyna Wiary Lecha podejmuje u siebie Futsal. Na koniec starcie Futsal Leszno-Piasta Poniec z pozostającym bez punktów drugim zespołem Red Dragons.

KS Petro-Lawa Futsal Rawicz – Tarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 12:00)
Wiara Lecha Poznań – Futsal Poznań (niedziela, godzina 14:00)
Futsal Leszno-Piast Poniec – Red Dragons Pniewy 2 (niedziela, godzina 17:00)