fot. Daniel Nowak

Powrót na fotel lidera

Przedświąteczne granie na kilku frontach. Przedstawiamy wyniki minionego weekendu. 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Spektakularne zwycięstwo nad Pogonią Tczew odniósł AZS UAM. Tym samym zawodniczki Wojciecha Weissa wskoczyły na fotel lidera po trzech kolejnych wyjazdowych zwycięstwach.

Pogoń Dekpol Tczew – AZS UAM Poznań 0-6

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA

Niestety porażką zakończył się mecz Red Dragons z ostatnią w tabeli Legią. Czerwone Smoki pozostały jednak w strefie play-off. W najciekawiej zapowiadającym się meczu kolejki GI Malepszy Arth Soft Leszno pokonał BSF ABJ Bochnia wskakując na czwarte miejsce.

Red Dragons Pniewy  – Legia Warszawa 2-3
BSF ABJ Bochnia – GI Malepszy Arth Soft Leszno 1-4

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

W zaległym meczu KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski poniósł kolejną porażkę. Tym razem pilanie polegli w Białymstoku pozostając na przedostatnim miejscu w tabeli I Ligi.

Futbalo Białystok – KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła 7-2

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

KKF Automobile Torino ostatecznie przegrał w Połczynie-Zdrój. Porażka nie zmieniła sytuacji w tabeli i ekipa z Konina pozostaje liderem swojej ligi.

Pogoń Połczyn-Zdrój – KKF Automobile Torino Konin 8-3

III WIELKOPOLSKA LIGA

Dwie drużyny, które w pierwszej serii ponosiły porażki zmierzyły się ze sobą. W Pniewach lepsza okazała się druga drużyna Red Dragons, która pokonała RAF Rawicz.

Red Dragons Pniewy II  – RAF Rawicz 9-3

PUCHAR POLSKI

W miniony weekend została rozegrana pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Niestety na tym etapie pożegnaliśmy zespół Futsal Gostyń. II-ligowiec uległ Zawiszy Bydgoszcz. W starciu dwóch wielkopolskich zespołów lepszy zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Calcio Wągrowiec po tym, jak w czwartek zdobyło puchar, tym razem okazało się lepsze od Wiary Lecha.

Zawisza Bydgoszcz – Futsal Gostyń 4-2
Calcio Wągrowiec – Wiara Lecha Poznań 5-2