fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Powrót po dwóch miesiącach

W najbliższy weekend czeka nas solidna porcja futsalowych emocji. Gramy na wszystkich frontach. Po dwóch miesiącach przerwy do gry wraca Statscore Futsal Ekstraklasa. Zapraszamy na zapowiedź zmagań naszych ekip.

PUCHARU POLSKI KOBIET

W 1/16 finału obrończynie tytułu udadzą się do Olsztynu na mecz z AZS UWM. Poznanianki są rzecz jasna faworytkami tego starcia.

AZS UWM Olsztyn  – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 12:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET

AZS UAM 2 podejmuje u siebie Chrobrego. Spotkanie zapowiada się ciekawie i może zadecydować o tym, który z zespołów zajmie pierwsze miejsce na koniec sezonu. Na rozstrzygnięcie tego spotkania czekać będzie Juna-Trans. Ekipa ze Starych Oborzysk zagra w Jarocinie z Jarotą.

AZS UAM Poznań 2 – Chrobry Głogów (sobota, godzina 14:30)
Jarota Jarocin – Juna-Trans Stare Oborzyska (sobota, godzina 20:00)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Do gry po dwóch miesiącach przerwy wraca Statscore Futsal Ekstraklasa. Oba nasze zespoły zagrają u siebie. W obu przypadkach zagramy z niżej notowanymi rywalami. Red Dragons zagra z walczącym o utrzymanie Fit-Morning Gredarem Brzeg, a GI Malepszy Futsal podejmuje Legię. Zarówno ekipy z Pniew jak i Leszna będą chciały wziąć rewanż za porażki w pierwszych rundach z podanymi rywalami.

Red Dragons Pniewy  – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg (sobota, godzina 16:00)
GI Malepszy Futsal Leszno  – Legia Warszawa (sobota, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Ciekawy mecz w czubie ligi – amRack CRB Mrówka Mosina podejmuje dobrze spisującego się w obecnym sezonie Futbalo Białystok. Zwycięzca zrobi duży krok w kierunku pozycji wicelidera ligi. W Pile KS Futsal jest faworytem w starciu z Dragonem Bojano. Oba mecze zostaną rozegrane w niedzielę.

amRack CRB Mrówka Mosina – Futbalo Białystok (niedziela, godzina 14:00)
KS Futsal Piła – LZS Dragon Bojano (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKREGIONALNA (GRUPA 1)

Przed nami przedostatnia kolejka II Ligi Makroregionalnej. Nasze drużyny walczą co najwyżej o drugie miejsce w lidze. We Wrześni KP Wooden podejmuje wicelidera – Beniaminka Starogard Gdański. Z ostatnim w tabeli AZS-em UMK Toruń zagra Futsal Gostyń, natomiast w Koninie Automobile podejmie lidera rozgrywek, Futsal Świecie. Świecianie w razie zwycięstwa mogą przypieczętować wygranie ligi.

KP Wooden Villa Września – Beniaminek Starogard Gdański (sobota, godzina 19:00)
AZS UMK Toruń – Futsal Gostyń (niedziela, godzina 14:00)
KKF Automobile Konin – Futsal Świecie (niedziela, godzina 16:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

W nadchodzący weekend zostanie rozegrany tylko jeden mecz. Formę lidera, Drużyny Wiary Lecha, sprawdzi w Obornikach miejscowy Futsal.

Futsal Oborniki – Drużyna Wiary Lecha Poznań (sobota, godzina 16:00)