fot. KS Futsal Piła – Futsal Szczecin

Powtórzyć wyczyn z Mosiny

Fox Travel II Wielkopolska Liga została zakończona (czekają nas już tylko baraże o awans do I ligi z udziałem KKF Automobile Konin). Półfinały Ekstraligi Kobiet z udziałem AZS UAM Poznań zostaną rozegrane po świętach (domyślnie miały odbyć się jeszcze w ten weekend). Gramy natomiast na dwóch frontach. Red Dragons uda się do Opola, a amRack CRB Mrówka Mosina w najciekawiej zapowiadającym się meczu tego weekendu zagra w Warszawie.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Prezentujący się ostatnio bardzo dobrze zespół Red Dragons Pniewy jedzie do Opola. Dreman znajduje się nad kreską i musi spoglądać w dół ligowej tabeli i naciskający głównie Gredar Futsal Brzeg, ale nie to jest największym zmartwieniem Dremanu. Niecałe dwa tygodnie temu zmarł prezes klubu i mecz z ekipą z Pniew będzie ich pierwszym występem po żałobie, jaka panowała w zespole. Nie zmienia to faktu, że Red Dragons jest faworytem tego starcia

W wyniku wycofania się z ligi zespołu Gatty, GI Malepszy Futsal Leszno bez gry zgarnia 3 punkty.

Dreman Komprachcice Opole – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 18:00)
Gatta Zduńska Wola – GI Malepszy Futsal Leszno 0-5 (walkower)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w niedzielę. Na początek ciekawy mecz dla końcowego układu tabeli. Do lidera przyjeżdża amRack CRB Mrówka Mosina. Ekipa z Mosiny w pierwszej rundzie pokonała Legię i ich ewentualne drugie zwycięstwo może sprawić, że zbliży się do nich na 2 punkty, co będzie zwiastowało ciekawą końcówkę sezonu.

Trudne zadanie stoi przed Grinbudem KS Gniezno, choć stać ich na pozytywną niespodziankę. Ich przeciwnikiem będzie TAF Toruń, który znajduje się w gónej części tabeli.

W Kamienicy Królewskiej dojdzie do starcia We-Met z KS Futsal Oborniki. We-Met jeszcze może spoglądać w dół tabeli w obawie przed ewentualnym spadkiem, a oborniczanie walczą o jak najlepszy wynik na koniec sezonu.

Jedynym meczem rozgrywanym w Wielkopolsce będzie spotkanie KS Futsal Piła – Futbalo Białystok. Białostoczanie są szczególnie mocni u siebie. Na wyjazdach nie wiedzie im się tak dobrze. Z kolei pilanie większość punktów zdobyli, gdy mecze rozgrywali we własnej hali.    

Legia Warszawa – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 14:00)
TAF Toruń – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 16:00)
We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – KS Futsal Oborniki (niedziela, godzina 17:00)
KS Futsal Piła – Futbalo Białystok (niedziela, godzina 17:00)