fot. AZS UAM Poznań U-17

Poznańskie wicemistrzynie

W dniach 14-16 stycznia w Żorach odbył się Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet do lat 17. W turnieju uczestniczyło 16 zespołów, a nasz wielkopolski jedynak, AZS UAM Poznań zdobył tytuł wicemistrzyń Polski.

16 zespołów, zgodnie z tradycją turniejów finałowych, zostało podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły. Poznanianki trafiły do bardzo trudnej i wymagającej grupy D, razem z Pogonią Tczew, GKS GieKSą Katowice i Staszówką Jelną. Awans do kolejnej rundy wywalczyły po dwa najlepsze zespoły z danej grupy.

Poznanianki z fazie grupowej zanotowały się ze świetnej strony. W pierwszym meczu (w piątek) pokonały Staszówkę Jelną 3-2. W dwóch spotkaniach sobotnich było jeszcze lepiej. Najpierw rozbiły Pogoń Tczew 7-1, a w meczu kończącym zmagania grupowe pokonały GKS GieKSę Katowice 3-1.

W fazie pucharowej na drodze AZS-u UAM stanął zespół Ząbkovii Ząbki. Poznanianki pokonały rywalki w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie na tablicy widniał wynik 3-3. W półfinale czekała kolejna ciężka przeprawa – Rekord Bielsko-Biała. Poznanianki ostatecznie wygrały ten mecz 3-1. W finale lepsze okazały się zawodniczki Stomilu Olsztyn, które zgarnęły tytuł mistrzyń Polski do lat 17.

Dla AZS-u UAM to ogromny sukces i pokazanie, że szkolenie w tym klubie stoi na najwyższym poziomie, czego efektem są późniejsze trofea w seniorskich zespołach. Tytuł najlepszej zawodniczki Młodzieżowych Mistrzostw Polski powędrował w ręce Mai Kuleczki z AZS-u UAM.

Maja Kuleczka