fot. Futsal

Poznaliśmy półfinalistów Pucharu Polski

W miniony weekend odbyły się trzy turnieje eliminacyjne Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Wyłoniły one cztery drużyny, które zmierzą się w półfinale a później finale, by wyłonić najlepszy zespół z naszego województwa a zarazem przedstawiciela Pucharu Polski na szczeblu centralnym.


Piast Poniec, Calcio Wągrowiec, Akademia FC Retro i Syldar Symix Auto Gniezno wywalczyły awans do półfinałów. Te odbędą się 23 listopada. Gospodarzami półfinałów będą: Akademia FC Retro i Syldar Symix Auto Gniezno, do których dolosowane zostaną Piast Poniec i Calcio Wągrowiec. 


I turniej eliminacyjny

Piast Poniec okazał się najlepszy w czterozespołowym gronie drużyn. Ekipa z Ponieca zgromadziła komplet punktów w starciach “każdy z każdym”. Drugie miejsce zajął Liga Nietążkowo (6 punktów), na trzecim miejscu uplasował się RAF Futsal Team Rawicz (3 punkty), a na czwartym Spinko (0 punktów). 


II turniej eliminacyjny

Wyrównany przebieg miał turniej rozgrywany w Pile. W gronie trzech zespołów każda z ekip zgromadziła po trzy punkty. O awansie zadecydował zatem bilans bramek. W nich najlepszy okazał się Syldar Symix Auto Gniezno, który wyprzedził STS Logistics Piłę i Perfectę Złotów. 


III turniej eliminacyjny

W gronie czterech zespołów najlepszy okazał się zespół Akademia FC Retro (7 punktów), który wyprzedził KS Futsal Poznań (4 punkty), Ekologi Team Otorowo (3 punkty) i Rossoneri Poznań (2 punkty). 


IV turniej eliminacyjny

Calcio Wągrowiec okazał się najlepszy w gronie czterech zespołów. Ubiegłoroczni zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN na pokonanym placu zostawili Pilex Wągrowiec, Zryw Rudnicze i SMS APR Ślesin.